Maailm

Veneetsias kogunesid tuhanded meeleavaldajad suurlaevade vastu protestima (11)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 8. juuni 2019 23:11
Meeleavaldus Veneetsias suurlaevade vastuFoto: Reuters/Scanpix
Veneetsias kogunesid tuhanded inimesed protestima selle vastu, et suured laevad linna läheduses Giudecca kanalis seilavad.

Suurlaevadele seilamise keelu peale panemine muutus aktuaalseks mõned päevad tagasi, kui sotsiaalmeedias levis video õnnetusest, milles suur turismilaev sõitis mootoririkke tõttu otsa teisele väikelaevale ja põrkus pärast seda sadamakaiga kokku, kirjutas BBC. Õnnetuses sai viga neli inimest.

Saarlaevade vastased on toonud välja, et alused on keskkonnasaaste ja arhitektuuri kahjustamise kaudu linnale kahjulikud.

„Pühapäeval juhtunu on märk sellest, et need laevad on ohtlikud, nad on rikke puhul täiesti kontrollimatud ja selline vene rulett meie kodude, elude ja linnaga ei saa jätkuda puhtalt selle pärast, et neid kruiisifirmasid rikkaks teha,“ kommenteeris üks meeleavalduse korraldaja Tommaso Cacciari.

Riik on Giudecca kanalis keelanud seilata laevadel, mis kaaluvad üle 96 000 tonni, kuid hiljem see keeld tühistati. 2017. aastal kuulutati uuesti välja eelnõu, millega keelustada suurlaevadel ajaloolise arhitektuuriga kesklinna läheduses liikuda, kuid selle plaani ellu viimiseks kulub eeldatavasti neli aastat.

Samal teemal

02.05.2019
VIDEOD | Õnnetus Veneetsias: kruiisilaev sõitis kaisse