Eesti uudised

FOTOD | Juba kümnes: Mika Keräneni lastekrimkade sari täienes uue juhtumiga 

Asso Ladva, 8. juuni 2019 14:35
ALATI LUSTLIKUS TUJUS KIRJAMEES: Mika Keränen jagas lugejatele juba kümnendat Supilinna salaseltsi juhtumit.Foto: Mari Luud
Tartu kirjanik Mika Keränen tutvustas laupäeval Plaskus juba oma kümnendat lastekrimkat, mis kannab pealkirja „Soome pitsa“. Rampsu salaseltsi juhtumite selline arv on üllatuseks kirjunikule endalegi.

Selles raamatus peab salaselts taga ajama gräffiti kunstnikke, sest juhuse tahtel süüdistatakse koolimaja seina sodimises ühte rampsu enda liiget. Omasid tuleb hoida ja nii tuleb leida tõeline süüdlane.

Keräneni enda sõnul talle meeldib lastele kirjutada, täiskasvanutele kirjutamine ei kukkuvat tal nii hästi välja. Pealegi olevat lasteraamatute kirjutamine võimalus endale uus ja huvitav lapsepõlv välja mõelda.

Värske raamatuga jätkab Keränen sarja, mis on ta Eestimaal tuntuks teinud. Rampsu salaseltsi esimene juhtum ja ühtlasi ka Keräneni esimene lasteraamat „Varastatud oranž jalgratas“ ilmus juba üksteist aastat tagasi. Samas sarjas ilmunud „Peidetud hõbedane aardelaegas“ valiti 2009. aasta parimaks lasteraamatuks.

Ja nagu ikka on Keräneni sellegi raamatu illustreerinud kunstnik Marja-Liisa Plats.

Samal teemal

14.11.2018
Lastekirjanik Mika Keränen turgutab hinge ja kirjutamisest väsinud näppe mööblit restaureerides
01.11.2018
Mika Keränen: Tartu meeldib mulle rohkem kui Oxford või Cambridge

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee