Krimi

ALLILMASAAGA LÕPUSIRGEL: kolme „lihtsat maameest“ ähvardab 12aastane vangistus (15)

Arno Põder, 10. juuni 2019 14:13
NO PASARAN! „Ei lähe läbi teil selline karistus, prokurör!“ kinnitab Aap Velsi kaitsja Sven Sillar.Foto: Teet Malsroos

Riigiprokuratuur peab Andrey Kuzyakinit ja tema ümber tiirelnud seltskonda kuritegelikuks ühenduseks, mis teenis raha varguste, kelmuste, „katuse“ pakkumise ja väljapressimistega. Samal ajal väidavad kohtualused ise, et neid seob ainult sõprus, huvi spordi vastu ja talupidamine – omavahel kaubeldi liha, piima, küttepuude, küülikute ja metsseapõrsastega.

„Panin talle pudeliga vastu pead ja jõhkralt jalaga tampisin. /.../ Pea oli jumala lõhki, võtsin klaasi ja viskasin ka vastu pead. Klaas läks puruks. T*ra vereloik oli selline normaalne /.../ Panin talle jalaga munadesse, kui ta seal maas korises. /.../ Siis vedasin kuradi sinna vannituppa, kusesin talle pähe. /.../ Retsisin teda ikka korralikult,“ räägib Aap Vels (28) sõpradele oma vägitegudest ja lagistab samal ajal naerda. Vaeseomaks taotud mees oli Velsi tuttav, kes olevat talle raha võlgu jäänud. Rusikakangelane ei halastanud isegi peksmisse sekkunud neiule: „Mingi eit sai ka lõuga, lendas telekasse, kui tuli mulle kallale.“

See on üks õõvastamaid lõike riigiprokurör Vahur Verte 108 lehekülje pikkusest süüdistuskõnest, mille ettelugemiseks kulub tal Tallinna kohtumajas kolm päeva. Politsei kuulas Velsi telefoni pealt ja nii saigi see verine lugu kohtupidamiseks talletatud. Kuigi prokurör asetab Velsi Andrey Kuzyakini (53) jõugu hierarhias kõige madalamale redelipulgale, läheb suurem osa ajast just tema tegude lahkamisele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.03.2019
Aastaid üksikkambris olnud süüalune ei tahagi sellest enam loobuda
07.02.2019
Riigikohus jättis ligi neli aastat vahi all olnud Aap Velsi vabastamata
30.01.2019
NELI AASTAT KOHTUOTSUSETA VANGLAS: „See on meeletu ebaõiglus ja piin!“
05.07.2016
Endise taipoksija jõugu üle algas kohus, et kohe ka edasi lükkuda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee