Seisukoht

Seisukoht | Saage osa tule teekonnast 

Ia Mihkels, toimetaja, 7. juuni 2019, 18:48
Foto: Teet Malsroos
Laulupeotuli liigub praegu mööda Eestimaad: ühtekokku 33 päeva, 4200 kilomeetrit, risti-rästi läbi kõigi maakondade. Tule tulemise tava saab tänavu 50aastaseks: alates 1969. aastast, kui laulupeo sünnist möödus 100 aastat, annab tule teekond mööda Eestit kõigile võimaluse saada omal moel osaks suurest peost.

Kuulasin hiljuti elupõlist koorilauljat, kes rääkis, kuidas tal on siiani meeles see päris esimene laulupeotule pidulik rännak, mis tema kodukülast läbi läks ja mida vanemad teda, toona kuueaastast põnni, vaatama viisid. „Just nende pidustuste keskel tundsin esimest korda – mina tahan ka!“ ütles ta.

Lapsepõlvemälestused on suuresti vanemate luua, laste hobide-harrastuste alged nende juhtida. Ei saa ju tõsiselt huvituda millestki, mille sisust ja olemusest aimugi pole. Seega: uurige välja, millal peotuli teie kodukandis kuhugi jõuab, võtke näppu oma mudilased, kutsuge kaasa vanaemad-vanaisad ja minge üheskoos kohale.

Poole sajandi pärast, kui laulupidu saab 200, pajatavad praegused põngerjad siis oma lapselastele lugusid sellest, kuidas nad laulupeo 150. sünnipäeval tule piduliku rännaku kaasa tegid – ja ehk ka sellest, mis kõik sellest alguse sai. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee