Nädala TOP

TOP 5 | Kõlvart näitab, kuidas Tallinnas kombeks (4)

Elis Kusma, toimetaja, 7. juuni 2019, 18:48
Foto: Heiko Kruusi
Tallinna linnaisade kõhklused pealinnas filmitava Hollywoodi linateose osas on ületamas mõistlikkuse piiri – kui mure Laagna tee läbitavuse pärast on igati põhjendatud, siis küsimused, millist kultuuriprogrammi maailmastaarid linnarahvale pakuvad ning ega paneelmajade ja linnahalli vaated ei jäta Eestist halba muljet, tekitavad tunde, et maine lörtsimisega saame ise niigi hästi hakkama. Kummaliste nõudmiste lisandudes tuleb aga küsida, mis küll järgmiseks – kolmandik sulas?

Põxit vallandus iseenesest

Venemaa elektri odavmüük näitas, kui vähe kontrolli on meil põlevkiviäri jätkusuutlikkuse üle. Nüüd on esmatähtis sotsiaalse tulekahju kustutamine – tänased sundpuhkusele saadetud energeetikud võivad olla homsed koondatud, kes parema puudusel otsivad leivateenimisvõimalust näiteks hoopis pealinnast. Kuid küsida tuleb sedagi, kas uue õlitehase rajamisega töökohtade säilitamise eesmärgil ei investeeriks me lihtsalt järgmisesse vältimatusse kriisi?

Meie naine Brüsselis

Kadri Simsoni esitamine kandidaadiks eurovoliniku kohale ei tule üllatusena – õigemini näitlikustab see käik hästi seda, et pikalt opositsioonis istunud koalitsioonierakondadel polegi eriti valikut, kui on vaja kedagi, kel selja taga ministrikogemus, keeled suus ja laitmatu renomee. Küllap tervitab valitsuse ettepanekut ka naisvolinikest puudust tundev Euroopa Komisjon. Iseasi, kuidas mõjub ühe juhtpoliitiku ja häälemagneti Euroopasse lähetamine Keskerakonnale.

Mart Helme sõu

Reformierakonna algatatud umbusaldusavaldus Mart Helmele lõppes oodatud tulemusega: opositsiooni usaldusse ükskõikselt suhtuv siseminister jätkab ametis ja riigikogus ühe õhtu jooksul kõlanud tsitaatidest jagus, et püsida pildis terve nädal. Küll aitas parlamendis toimunu kaardistada opositsiooni jaoks tulevasteks usaldusproovideks neid koalitsioonisaadikuid, kel partnerite talumise osas murdumispunkt silmanähtavalt lähedal.

Rattasõber Aas

Maksis Elronil vaid ähvardada, et suvel ei saa nädalavahetusel populaarseimatele väljumistele jalgratast kaasa võtta, kui juba teatas majandusminister Taavi Aas kavatsusest osta neli uut ja ruumikamat „porgandit“. Küll on rongisõitjaist ratturitel vara rõõmustada, sest uute rongide liinile tulekuga läheb tegelikult aastaid.

4 KOMMENTAARI

t
Tuuli 29. juuni 2019, 05:28
Kahjuks meesterahval kohutav välimus,Tallinnale see küll au ei tee!
j
ju 8. juuni 2019, 06:11
ju siis Tallinnale sobiv. Palju neid mehi ikka on. Kes ameti saavad, teevad oma korruptsiooni ja näitavad peagi, millised väärtushinnangud on. Vähemalt nägu, mis meelde jääb ja Tallinna paika paneb.
Loe kõiki (4)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee