Poliitika

President Kaljulaid ÜRO julgeolekunõukogusse pürgimisest: keegi ei suuda meist paremini küberküsimusi analüüsida (83)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 7. juuni 2019 07:43
Kersti KaljulaidFoto: Heiko Kruusi
Reedel võib Eestist saada mittealaline ÜRO julgeolekunõukogu liige ja president Kersti Kaljulaidi sõnul on see oluline samm väikeriikide ning küberohtude esindamisel. 

ERRi uudisportaal kirjutas, et Eesti ainus tõsine konkurent Ida-Euroopa grupis on Rumeenia, kuid presidendi sõnul on meil ÜROs palju sõpru ja isegi kui Eesti ei saa seda kohta, siis pole tehtud kampaania siiski luhta läinud, kuna juba välismajanduse aspektist on Eesti IT-ettevõtted saanud suurema esindatuse. Lisaks on maailmas julgeoleku loomises oluline ka tuntus, sest raskem on rünnata ja haavata seda, keda maailmas kõik teavad ning sõpru toleb hakata otsima enne, kui nende toetust võib vaja minna.

Kaljulaid sõnas, et Eesti võiks selle kahe aasta jooksul jõuda sinnamaani, et kübermõõtmega konfliktide puhul, oleks selge arusaam, et alati tuleb kaaluda täiesti loomuliku konfliktilahenduse osana ka vastumeetmeid rünnaku korraldajale.

Riigipea sõnul on Eesti Rumeeniast parem kandidaat, kuna neid küberküsimusi ei suuda maailmas oma praktilise kogemuse pealt analüüsida mitte keegi peale meie, sest teistel lihtsalt ei ole nii digitaalset riiki.

Samal teemal

07.06.2019
LÕPUKS TULEB SELGUS MAJJA: kas Eestist saab julgeolekunõukogu liige?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee