Eesti uudised

LÕPUKS TULEB SELGUS MAJJA: kas Eestist saab julgeolekunõukogu liige? (74)

Viljar Voog, 7. juuni 2019, 00:11
RUUMI ON: ÜRO julgeolekunõukogu laua taga on kohti viiele püsi- ja kümnele ajutisele liikmele. Ida-Euroopale kuulub üks mittealaline koht.Foto: CHINE NOUVELLE / SIPA / SCANPIX
Täna peetakse ülemaailmse auditooriumi ees pinev mõõduvõtt Eesti ja Rumeenia vahel. Eestlased viskasid heitlusse oma suurimad staarid ja on ilmselt kerged favoriidid, kuigi rumeenlaste trump on kõva kogemuspagas ja nemadki ei astu areenile lootusetust seisust. Päeva lõpuks võiks olla selge, kes täidab viimase vaba koha ÜRO julgeolekunõukogus.

Lõuna-Ameerika, Aafrika ja Aasia riigid lepivad alati isekeskis kokku, kes neist täidavad julgeolekunõukogu ajutiste, kaheaastase mandaadiga liikmete kohad. Euroopa (ning formaalselt sinna kuuluva Kanada, Austraalia ja Uus-Meremaa) puhul läheb alati kohtade peale suuremaks või väiksemaks heitluseks. Nõnda ongi New Yorgis toimuval hääletusel Saint Vincenti ja Grenadiinide, Ghana, Tuneesia ning Vietnami kaheks aastaks ametisse määramine puhas formaalsus. Ida-Euroopale määratud kohale veavad aga Eesti ja Rumeenia vägikaigast.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

4. juuni 2019, 12:51
FOTOD | President Kaljulaid arutas Berliinis Merkeliga digikoostööd ja olukorda Ukrainas
18. aprill 2019, 13:25
Vene meedia: Kaljulaidi visiit tuli üllatusena, Baltimaadest ollakse harjunud vaid halbade uudistega

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee