Maailm

HIRMUS JUHTUM LOODUSPARGIS: pisipõnn suri leopardi lõugade vahel (9)

Toimetas Greete Kõrvits, 6. juuni 2019, 17:34
Leopard Krugeri rahvuspargis. Pilt on illustratiivne. Foto: Reuters/Scanpix
Lõuna-Aafrika Vabariigi looduspargis hukkus kaheaastane poisike. Last ründas leopard, kellel õnnestus piirdeaiast üle ronida, vahendab BBC.

Ohver oli ühe Krugeri Rahvuspargi töötaja poeg. Leopardil õnnestus ronida üle teda ja töötajaid eraldava piirdeaia ning haaras lapsukese lõugade vahele. Perekond toimetas poisi haiglasse, kuid kahjuks oli ta arstide hoole alla jõudmise hetkeks juba siitilmast lahkunud.

Pargi töötajate sõnul on sellised metsloomade rünnakud äärmiselt ebatavalised. Üldiselt kardavad inimesi isegi suured kaslased nagu leopardid ning nad ei otsi inimestega mingisugust kontakti, ei sõbralikku ega vaenulikku. Samas tunnistas meediaga suhelnud rahvuspargi esindaja, et vahel võib juhtuda, et metsik loom näeb pargivalvureid, töötajaid ja turiste nii sageli, et harjub inimestega ära ning kaob tema loomulik hirm inimlooma suhtes. Ta lisas siiski, et kuna looduspargis kehtivad nii külastajatele kui töötajatele äärmiselt ranged reeglid, näiteks see, et liikuda tohib ainult rühmades, ei julgeks ükski loom niimoodi koos liikuvaid täiskasvanuid rünnata, olgu ta inimestega harjunud või mitte. Küll aga võis üksinda seisev väike laps tunduda jõukohane saak.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee