Poliitika

Martin Helme põhjendab Indrek Särje väljaviskamist: ta kritiseeris EKREt avalikult. Meie kakleme ikka omavahel (85)

Marvel Riik, 6. juuni 2019 16:32
Martin Helme.Foto: Stanislav Moškov

EKRE aseesimehe Martin Helme sõnul tingis endise Tartu ringkonna juhi Indrek Särje erakonnast väljaheitmise see, et ta eksis korduvalt põhikirja vastu. „Kõige suurem asi on loomulikult see, kui ta kritiseerib avalikult oma erakonnakaaslasi ja erakonda. See on meie jaoks nulltolerants, sellist asja ei tehta,“ rääkis Helme. „Me kakleme oma asju omavahel.“

Endine ekrelane Indrek Särg korraldas kolmapäeval Tartus kõnekoosoleku, kus rääkis sellest, miks ta jäi ilma Tartu ringkonna juhi kohast ja visati tagatipuks erakonnast välja. Särje enda sõnul tingis selle Helmete kõrval Ruuben Kaalep, kellega tal tekkis konflikte nii Tartu asjades kui ka riigikokku kandideerimisel.

Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil selgitas EKRE aseesimees Martin Helme lühidalt, et erakonna juhatus langetas Särje erakonnast välja heitmiseks küll mitte üksmeelse, aga ülekaaluka otsuse. Põhjuseks tõi ta erakonna põhikirja rikkumised, mida ei soostunud pikemalt kommenteerima. „Meie teed läksid lahku ning olgu tal edaspidi õnne elus ja poliitilises tegevuses,“ ütles Helme.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.06.2019
Indrek Särg: EKREst tõmbasid mu kuivale Helmed ja Kaalep
29.05.2019
Sahkerdamine siseringides: EKRE Tartu juht Indrek Särg visati erakonnast välja
07.03.2019
Suurima häältesaagiga riigikogust välja jäänud kandidaat kogus 2223 häält

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee