Eesti uudised

Pealinna plaan osta kaheksa uut trammi kukkus läbi (5)

Toimetas Triinu Laan, 6. juuni 2019 16:13
Foto: Robin Roots
Tallinna Linnatranspordi AS kuulutas lõppenuks eelmise aasta detsembris alanud rahvusvahelise riigihanke kaheksa uue trammi ostmiseks. Kuna tähtajaks ei laekunud riigihanke tingimustele vastavat pakkumust, siis ettevõte alustab lähiajal uut riigihanget, mis viiakse läbi aasta teises pooles.

Ettevõte soovis kolme aasta jooksul hankida kaheksa uut trammi, mis täiendaks linna olemasolevat trammiparki. Uute trammide hankimine tagab ettevõttele võimekuse asuda tulevikus teenindama ka võimalikke uusi trammiliine.

“Trammitootjatel on täna väga kiired ajad ja tootmismahud pikaks ajaks planeeritud,” selgitas Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimees Deniss Boroditš, kelle sõnul on kaheksa erirööpmelaiusega trammi, mis tuleks üle anda kahel erineval aastal tootjatele ilmselt sedavõrd tülikas, et loobuti hankel osalemisest.

“Kaalume kuidas muuta tarnetingimusi või tellitavate trammide arvu, et uus hange muutuks tootjatele atraktiivsemaks. Kindlasti ei loobu ettevõte uues hankes tingimustest, mis tagavad trammide mõistliku elutsükli kulu ja operatiivse tehnilise teenindamise.”

Lõpetatud trammihankele laekus üks pakkumus Hispaania ettevõttelt Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles (CAF), mis ei vastanud riigihankes kehtestatud tingimustele. Boroditši sõnul alustati hanke lõpule viimiseks ka otseläbirääkimisi, kuid hankel osalenud ettevõte ei soovinud pakkumust muuta.

Tallinna Linnatranspordi trammiparki kuuluvad 20 uut CAF trammi, 6 uut retrotrammi ja 44 täielikult kaasajastatud KT-tüüpi trammi. Tallinna Linnatranspordi AS teenindab pealinnas 520 bussi, 70 trammi ja 51 trolliga aastas kokku rohkem kui 140 miljonit sõitjat.