Seisukoht

Seisukoht | Eesti raisatavad miljonid? (6)

Viljar Voog, reporter, 6. juuni 2019, 18:38
Foto: Stanislav Moshkov
Reedel selgub, kas järgmised kaks aastat istub ÜRO julgeolekunõukogus Eesti või Rumeenia. Meie välisministeerium on viimase kolme aastaga panustanud kampaaniasse poolteist miljonit eurot ja valituks osutumisel kulub kahe aastaga veel kaheksa miljonit.

Leidub kriitikuid, kes väidavad, et see raha kirjutatakse tuulde, sest mida see Eesti ikka seal julgeolekunõukogus mökutab, kui USA, Venemaa ja Hiina saavad vabalt oma veto lauale lüüa. Me väärime paremat ja võrdsemat kohtlemist.

Tegelikult kannatame me kõik, kes me Eestit armastame ning suureks ja edukaks peame, mania grandiosa all. Maailmamastaabis oleme endiselt postsovetlik pisiriik lääneliku kultuuriruumi perifeerias. E-riigi kuvand on läikiv rinnamärk diplomaatide revääril, aga sellest ei piisa – Eesti kombitsad ei ulatu piisavalt kaugele.

Seetõttu pürgitaksegi julgeolekunõukogusse – ehitatakse seal ju iga päevaga üha tihedamat suhtevõrgustikku, mis jääks püsima ka pärast kaheaastase perioodi lõppu. Rahvusvahelise julgeoleku määramise taustal on Eesti eesmärk enda permanentselt suuremaks mängimine, ja selle täitumiseks on kaheksa miljonit kommiraha.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee