Eesti uudised

VIDEO | Kaitseväe kopterid ei lase magada. Ärritunud elanik: mis õigusega nad öörahu rikuvad? (92)

Johanna-Kadri Kuusk, 6. juuni 2019 14:13
Foto: Lugeja video
Aespa, Kiisa ja Saku kandis on viimasel ajal müristanud kaitseväe helikopterid. Kohalik elanik kurtis Õhtulehele, et öised harjutuslennud teevad magamise võimatuks.

„Sooviks teada, mis toimub? Kaks ööd järjest teevad üle elamurajoonide madallendu sõjaväe lärmakad helikopterid,“ kirjutas ärritunud lugeja ja ütles, et nii temal kui naabritel on igasugune öörahu rikutud. Kopterid lendasid kirjutaja sõnul 5. ja 6. juuni öösel kella 2 ajal üle elumajade. „Pahased naabrid tulid ka välja ja ütlesid, et isegi lapsed on üleval ja toas sektsioonkappide klaasid värisevad. Tahaks teada, milliste õigustega nad rikuvad öörahu? Ja kas see jama jääbki kestma? Video on tänasest 2.44 öö lennust, sest uni oli kadunud ja ei olnudki muud teha kui filmida,“ kirjeldas nördinud inimene olukorda.

Kaitseväe peastaabi leitnant Taavi Laasiku sõnul tehakse nende lendudega Ühendkuningriigi Apache kopteritega rutiinset väljaõpet, mis on koostöö liitlaste ja Eesti kaitseväe vahel. „Harjutuslennud ja koostööõpe maaväe üksustega on äärmiselt vajalikud ning toimuvad erinevates Eesti piirkondades. Kõik sellised lennud on kooskõlastatud lennuametiga. Liitlaste piloodid teevad omaltpoolt kõik võimaliku, et asustatud piirkondade läheduses lennates kohalikke elanikke võimalikult vähe häirida. Üldjuhul ei lenda lennuvahendid madalamalt kui 152 meetrit, välja arvatud maandumisel ja õhkutõusul. Väljaõppekavas on ette nähtud ka öised harjutused, sest Eesti riigi kaitsmist peab harjutama erinevates tingimustes,“ selgitas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee