Maailm

VIDEO | TRAUMEERIV KEERLEMINE: helikopteriga päästetud naine elas üle peadpööritava teekonna (3)

Toimetas Aare Kartau, 6. juuni 2019 11:26
Foto: twitter.com/Fox10Phoenix
Teisipäeval kukkus 70aastane USA naine õnnetult Piestewa Peaki mägisel matkarajal. Talle kutsuti appi helikopter, ent eaka naise päästeoperatsioon läks väga valesti, vahendab FOX10.

Phoenixi tuletõrjujad jõudsid sündmuskohale ning otsustasid, et parim viis eaka prouat päästmiseks on ta helikopteriga mägedest minema toimetada. Õhutransport ei kulgenud aga soovitult – kanderaamile asetatud naine, kes rippus rihmadega kinnitatult kopteri küljes, hakkas kiiresti oma „kookoniga“ keerlema. Helikopteri tiivikud tekitasid päästmise ajal turbulentsi ning eakas naine pidi üle elama konarliku teekonna traumapunkti.

„Mõnikord, kui me helikopteriga õhku tõuseme, hakkab see keerlema. Et seda kanderaami puhul ennetada, on see kinnitatud spetsiaalse rihmaga. Täna seda polnud. Kanderaam hakkas keerlema,“ tõdes Phoenixi politseijaoskonna pilootide juht Paul Apolinar. Mehe sõnul on seda ka varem ette tulnud, ent viimasest korrast on palju aega möödas. Phoenixi tuletõrjujate ülemus kapten Bobby Dunlow kinnitas, et vigastatud inimese helikopteriga päästmine oli sellises olukorras ainuõige samm.

Dunlow'i sõnul kannatas naine iivelduse ja peapöörituse käes, ent teisi terviseprobleeme keerlemine talle ei põhjustanud. Traumeerivast päästmisest tehti ka video.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee