Krimi

KOPSAKAS HÜVITIS! Riigikohus rahuldas osaliselt Kert Kingo kaebuse maksu- ja tolliameti vastu (91)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 6. juuni 2019 11:11
Minister Kert KingoFoto: Tiit Tamme
Riigikohtu halduskolleegium otsustas, et maksu- ja tolliametis arenguvestlust salaja salvestades ja salvestist edastades ei käitunud Kert Kingo õigusvastaselt. Kohtu hinnangul oli sellel põhjusel Kingo teenistusest vabastamine õigustamata ja MTA peab ministrile maksma kolme kuupalga jagu hüvitist.

Kuivõrd Kingo salvestas ja edastas vestluse salvestise eesmärgiga tõendada töökiusamist, kaalub Riigikohtu hinnangul tema õigustatud huvi tõendada töökiusamist üles vestlust pidanud MTA ametnike huvid.

Riigikohtu hinnangul oli kaebajal kaalukas õigustatud huvi saada väidetava töökiusamise tõendamiseks vajalikku materjali, et nõuda sellise käitumise lõpetamist. Kuivõrd töökiusamine on sageli varjatud iseloomuga ja seda võib olla keeruline tõendada, hindas kohus, et Kingo soov tõestada kiusamist oli kaalukam vestlust pidanud MTA ametnike huvidest.

Riigikohus kohustas maksu- ja tolliametit maksma Kert Kingole välja kolme kuu keskmise palga suuruse hüvitise teenistusest õigusvastase vabastamise eest ja teenistusest õigusvastase kõrvaldamise tõttu saamata jäänud palga.

Kohus jättis osaliselt rahuldamata Kert Kingo kahjunõuded ja samuti ei olnud põhjendatud süüdistus, nagu oleks Kingot maksumenetlusega viivitamises valesti süüdistatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee