Poliitika

Indrek Särg: EKREst tõmbasid mu kuivale Helmed ja Kaalep (44)

Eesti Päevaleht, 6. juuni 2019 08:36
Indrek SärgFoto: Aldo Luud
Endine ekrelane Indrek Särg korraldas kolmapäeval ettekande, kus rääkis ära, mis võis viia selleni, et ta Tartu ringkonna juhi kohast ilma jäi ja EKREst välja visati.
Särg märkis, et lisaks Helmetele oli tema erakonnast välja puksimisel oluline roll ka Ruuben Kaalepil, kellega tekkis Särjel konflikte nii Tartu ringkonna asjaajamiste kui ka valimiste pärast.
 
Näiteks tõi Särg selle, kuidas Kaalep üritas Tartu volikogu EKRE fraktsiooni nõuniku ametikohale suruda üht Sinise Äratuse tudengist liiget, kuid kukkus läbi, sest Särje sõnul ei vaja fraktsiooni ülipädevad humanitaarinimesed nõustamist ühelt ajalootudengilt.
 

Teinse olulise konfliktina tõi Särg välja 11. mai koosoleku, kus oli kohal olnud ka Martin Helme, kellelt hakati pärima, miks on Kaalep(kes sai valimistel 566 häält) riigikogu valimistel partei üldnimekirjas kümnendal kohal ja Särg (kes sai 2223 häält) 32. kohal.
 
Särg hakkas ühes koosolekule tulnud rahvaga võimalikke lahendusi arutama, millest kõige suurema toetuse sai mõte uue erakonna loomisest.
 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee