Maailm

„ELUSTAJA-RAMBO“: sarimõrvarist medvend tunnistas üles 55 patsiendi tapmise ning sai eluaegse vanglakaristuse (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 6. juuni 2019 15:21
Niels Högel kohtupingisFoto: AFP/Scanpix
Medvennana töötanud Niels Högel tunnistas, et tappis oma karjääri jooksul 55 patsienti, vahendab Deutsche Welle. Mehe väärastunud sooviks oli end kolleegide silmis kangelasena näidata ning ta pani patsientide elu ohtu, et neid siis teiste tunnustuse pälvimiseks edukalt elustada. Paljud tema katsed ebaõnnestusid.

Esialgu süüdistasid prokurörid Högelit 100 patsiendi surmas, nüüdseks leidsid uurijad, et tema ohvreid oli siiski 97. Mehe tegevus oli selles mõttes kurikaval, et paljudel juhtudel oli raske mõistatada, kas hoolealuse surm tuli loomulikul teel või Högeli käe läbi. Ehkki tema ohvrid olid eri vanustes ja samuti erinesid nende tervislikud seisundid, olid paljud patsiendid siiski väga kehvas seisus, mis tegi surma tegeliku põhjuse tuvastamise keeruliseks.

Samal teemal

Miks mees oma hoolealused tappis? Nimelt soovis Högel oma kolleegidele muljet avaldada. Ta süstis patsiente ainetega, mis neil südameataki esile kutsusid. Seejärel, kui kohkunud arstid haige elustamiseks valmistusid, tormas kohale Högel, lükkas „kangelaslikult“ kõik teised kõrvale ja alustas elustamisega. Mõned vähem kogenud haiglatöötajad olid lausa rõõmsad, kui Högel appi tuli. Högel sai hüüdnimeks „Elustaja-Rambo“.

Paraku ei olnud Högel lisaks patsientide mürgitamisele ka siiski nii osav elustaja, kui ta ehk oleks tahtnud uskuda.

Högeli kohtutee kestab juba mõnd aega. Möödunud aasta oktoobris jäi mees oma ülestunnistuses pisut ebamääraseks. Kui kohtunik toona küsis, kas mees tunnistab kõigi kõnealuste patsientide surmamise üles, vastas too, et enam-vähem. Nüüd jäi Högel siis pidama 55 mõrva juurde, mille üles tunnistas. Viie ohvri surmas ta oma süüd ei tunnista. Saksa meedia kirjelduse järgi kõneles mees kohtusaalis suhteliselt rahulikult, nagu räägiks millestki normaalsest ja igapäevasest. Erilist kurbust ta üles ei näidanud, ehkki palus ohvrite lähedastelt vabandust.

Kohus langetas lõpliku otsuse 6. juunil. Kohus mõistis Högeli süüdi 85 mõrvas ning mees läheb eluks ajaks trellide taha.

Samal teemal

30.10.2018
SANITAR-SARIMÕRVAR: Saksa medvend tunnistas, et tappis 100 patsienti
28.08.2017
Põetajana töötanud Niels Högeli hingel võib lasuda veel 84 patsiendi surm