Eesti uudised

Väidetava kuritegeliku ühenduse juht sai kohtus õiguse  (4)

Siim Randla, 6. juuni 2019, 07:06
Foto: Mati Hiis
Riigikohus ei võtnud arutusele prokuröri kaebust Tallinna ringkonnakohtu otsusele, millega jäi muutmata Haapsalu Nurme tekstiilivabriku endise omanikettevõttega seotud Stanislav Podžuki õigeksmõistmine süüdistuses, mis puudutas väidetavateks maksukuritegudeks kuritegeliku ühenduse moodustamist. 

Mullu augustis mõistis Pärnu maakohus Podžuki koos mitme kaaskohtualusega õigeks. Ta mõisteti õigeks süüdistustes, mis käsitlesid kuritegeliku ühenduse loomist, selle juhtimist ja sinna kuulumist, maksualast süütegu, millega kaasnes eriti suur kahju, ning samuti kuritegeliku ühenduse suures ulatuses rahapesu. Väidetavalt esitati osaühingu PVMP-Ex maksudeklaratsioonides valeandmeid ja tehase toodangut müüdi fiktiivselt Lätti. Riik nõudis seetõttu kriminaalasjas tsiviilhagiga ligi kolme ja poole miljoni  euro hüvitamist, kirjutas ERR. 

Podžuki kaitsja, vandeadvokaat Aadu Lubergi hinnangul on kuritegeliku ühenduse käsitlus menetluspraktikas (eriti kohtueelses menetluses) juba liigagi kaua ülemäära lai. Seetõttu on see süüteokoosseis menetluslikult suures osas devalveerunud. 

Samas on viimasel ajal kohtulahendites vastavale süüteokoosseisule rohkem tähelepanu osutatud, lisas ta. Ka vaadeldavas kriminaalasjas sai kuritegeliku ühenduse temaatikamaakohtu poolt igakülgse analüüsi  osaliseks, millise käsitlusega nõustus ka Tallinna ringkonnakohus," rääkis Luberg Õhtulehele.  

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee