Maailm

SARIMÕRVARI ESIMENE OHVER: eestlannaks peetud laiba saladus lahenes (8)

Viljar Voog, 5. juuni 2019, 17:06
Surnukeha põhjal tehtud rekonstruktsioon sarimõrvari esimese ohvri välimusest.Foto: twitter.com/marionohsheriff

Šarmantse psühhopaadi Shawn Grate’i käe läbi jätsid elu vähemalt viis naist. Ameeriklase esimene mõrv leidis aset 2006. aastal ja uurijad veenis vihje, et mõrvatu oli eestlanna. Tõde selgus alles eile.

Praegu 42aastane Grate ootab Ohio osariigi vanglas hukkamist. Esialgu oleks mees pidanud kahe roima pärast siit ilmast lahkuma juba 2018. aasta septembris, kuid Ohio ülemkohtus käiva vaidluse tõttu lükati hukkamispäeva edasi. See andis mehele võimaluse selle aasta kevadel end veel kahe naise mõrvas süüdi tunnistada.

Nende nelja ohvri osas oli asi seega selge. Kui Grate 2016. aastal vahistati, leidsid politseinikud tema majast kahe surnuks kägistatud naise (Stacey Stanley ja Elizabeth Griffithi) laibad. Samal päeval juhatas roimar uurijad kolmanda tapetu (Grate’iga seitse kuud suhtes olnud Candice Cunninghami) surnukeha juurde ning lisaks tunnistas enda ohvriks Rebekah Leicy, kelle surma põhjuseks oli algselt märgitud uimastite üledoos. Leicy elu hinnaks oli neli dollarit – just nii palju oli ta baaris Grate’i rahakotist näpanud ja mees otsustas ta kättemaksuks tappa. See kõik juhtus aastatel 2015-2016 ja mõrtsukas tegi enda hinnangul naistele teene, et nende kurvad elud lõpetas.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee