Ohtuleht.ee 6. juuni 2019 21:56
Kolmapäeva pärastlõunal toimus liiklusõnnetus Tallinna kesklinnas, milles sõiduauto sõitis otsa jalgratturile. 

Ratturiks oli sisearhitekt ja Kunstiakadeemia professor Hannes Praks. 

"Sõitsin hea hooga Liivalaia tänaval allamäge. Kunderi tänava ristumise kandis alustas sõiduauto, kes mind ilmselt ei märganud, vasakpööret ja nii me kokku põrkasimegi. Nägin sõiduautot ootamatult lähenemas, kuid reageerimisaega enam ei olnud," kommenteeris Õhtulehele Hannes Praks. 

Mehe sõnul on Tartu maantee poolt mööda Liivalaia tänavat sadama poole  suundudes Politseipargiga külgneval lõigul rattaga võimalik vaid autoteel sõita, kõrvalolevat kõnniteed seal ei ole. Rattarada on küll maha märgitud, kuid autojuhtide jaoks märkamatu.

Praks usub, et sõidab rattaga Tallinnas ka tulevikus. "Oluline on muidugi mõista, et rattaga ei saa liigelda omades autojuhi hoiakut, eeldades, et kõik liiklejad on võrdsed. Autojuhtidele, sealhulgas ka iseendale on aga asjakohane arvestada, et tänavatel on ka tunduvalt haavatavamaid liiklejaid," soovitas Praks.

"Kuigi ma sõitsin kiivrita ja ei saanud peatraumat, on minu õppevideo selgeks hoiatuseks, et nõnda käitumine on väär. Õnnelik peapõrutuseta õnnetus oligi vajalik ehk selleks, et kiivri olulisust kriitilistes situatsioonides mõista," lisab mees. 

Neljapäeva õhtul pani Praksi abikaasa Merle Liivak pildi sotsiaalmeediasse, millel on näha tervenevat meest. "Kõik on hästi," seisab pildi kirjelduses.

Avalikkusele on Praks tuntud ka oma hobi ehk mesinduse kaudu. Just tema peab presidendi lossi juures mesilasi.

Liiklusõnnetus toimus kell 15.31 Pronksi ja Kunderi tänava ristmikul. Vasakpööret sooritanud sõiduauto Citroen C4 sõitis otsa otse liikunud jalgratturile, säutsus politsei. 

Ratta sadulas olnud 45aastane mees viidi tervisekontrolliks haiglasse. Sõiduauto roolis olnud 76aastane mees oli kaine. 

Hannes Praks Foto: Aldo Luud

Artikkel avaldati algselt 5.juuni kl. 16:13. Lisatud on Hannes Praksi kommentaar

Kommentaarid  (84)

Ota 7. juuni 2019 16:44
Raivo 7. juuni 2019 13:34
Tänavatel ja teedel peabki nii liiklema teadmisega, et kaasliiklejad ei märka või ei taha Sind liikluses märgata. Arvan, et teadmisest, et Sul on liikluseeskirjade kohaselt sõidu eesõigus ei piisa. Silmad ja kõrvad peavad sõidu ajal tegelema ainult ümber Sinu toimuvaga.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS