Poliitika

TROON ON VABA: kellest võib saada sotside uus juht? (50)

Marvel Riik, 5. juuni 2019 16:24
Milline oleks õige pööre sotsidele?Foto: Hendrik Osula / Ekspress Meedia

Pühapäeval valivad sotsid endale kolme kandidaadi seas uue juhi. Mõned päevad enne sisevalimisi puudub aga erakonnal arusaam, kes selleks saab. Vaba jäetud juhitool ja killustunud eelistused piirkondades jätavad kõik kaardid lahtiseks kuni viimase hetkeni.

Sotside praegune juhtkond on väsinud ja ootab, millal saab oma ametikohustused üle anda, et lõpuks hinge tõmmata. Selja taga on kolm kampaaniat, millest kõige tähtsam ehk riigikogu valimised lõppesid krahhiga, kuid Euroopa Parlamendi valimised jällegi rõõmsates toonides. Kampaaniajuht Kaarel Oja ja kommunikatsioonijuht Andri Maimets panid juba mai lõpus ameti maha. Kuuldavasti ootavad seda ka praegune peasekretär Kalvi Kõva ja juht Jevgeni Ossinovski. Seega lahti kangutamist ei tule.

Viimased neli nädalat käib sotside organisatsioonis tsiviliseeritud [loe: debatiline] sisevõitlus selle nimel, kes saab uueks juhiks. Eesmärgid on uuele juhile juba valmis kirjutatud. Eurovalimistel saadud toetust tuleb hoida ja kasvatada; kuvand vajab värskendust. Kuid kes seda hakkab ellu viima, on selgusetu. Küsi mis sotsilt tahes, alati kostub üks ja sama vastus: „Ei tea!“ Ka peakontor on jäänud äraootavale seisukohale.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.06.2019
Hulk sotsiaaldemokraate, nende seas ka Lauristin, soovivad erakonna uueks juhiks Riina Sikkutit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee