Miks peaksid lätlased summa tegelikku suurust välja ütlema. Ikka vähem, ainult paarsada euri. Ja eestlased usuvadki. Polegi vaja aktsiisi langetada. see paarsada on köömes
Need Ossid ja Sossid peavad oma tegude eest karistuse saama. Oma saamatusest tekitasid nad eestile korvamatu kahju mis jääb kestma veel pikaks ajaks. Hulludele ei tohi kunagi anda otsustusõigust.
Meie riiki soovivad juhtida need, kes mujal hakkama pole saanud! Ajavad vaid mullikesi suust välja-eriti enne valimisi! Pole õiget haridust ega juhtimis kogemust!
Lõunanaabrid on rahamaigu suhu saanud ega taha miljonite sissevoolamisest loobuda. Vaadake siis mida see aktsiisi tõstmine tegi. Küsin: kes julgev väita,et praegu juuakse vähem !
Alkoholi aktsiisi ei alandata mitte sellepärast, et eestil mingit rahamuresid oleks, vaid ikka seetõttu, et mingil ajal saab alkoholi säilivusaeg täis, ja lisaks ei ole neid enam kuhugile panna, sest laod on sisuliselt täis. Teisalt ei taheta 400 miljonit liitrit alkoholi niisama ka maha kallata
Lätlased rääkisid et neil jääb Eesti alkoholiaktsiisi alandamise tõttu saamata 25 miljonit eurot aastas, seega on oravad alkoholi piirikaubandusega saamata jäänud tulu 10 korda suuremana näidanud. Nõuka ajal olid ka juurdekirjutused eelarvetes ja aruannetes
Lätile piisab aktiisi langetamiseks umbes 9% ja ikka on Lätis odavam ja suurim kadu ikka tuleb Eesti riigikassale, jääb seegi saamata, mis senimaani saadud. Lisaks on Lätis kütus odavam ja saab kaasa haarata ka toitu. Nii, et kõik jätkub samas vaimus.
endale neli kasti keelekastet,suve lõpuni jagub.Aga Lauri,meie naabrid on meile igati ära teinud,seda just poIitruki juhtimise ajal,millal too eitas igasugu majanduse hääbumist.Just siis said lätlased meie transiidiveo endale ja seda ei anna võrreldagi selle alkojamaga.
Mida siin sulgeda või viriseda. Kes ajas eestlased piiritaha alko , laevanduse , energeetukaga , ikka omad seadusandjad. Kes pani põllumajandusele ja pangandusele põntsu , ikka omad seadusandjad . Kes toetab Kreekat , Ukrainat jne , ikka omad seadusandjad. Brüsseli käsud täidetud . Kestvad kiiduavaldused, kavalamad tõmbasid arengumaal P.. paljaks.
Lätlased kirjutavad ennast Eestisse sisse, sest siinne esimese lapse lastetoetus on 60 eurot, aga Lätis ainult natuke üle 11 euro. Nende maksud laekuvad ka Eestisse.
Nüüd tahetakse Läti eesti alkohoolikute rahast ka ilma jätta