Poliitika

Kadri Simson volinikuametist: see on võimalus ka isiklikuks arenguhüppeks (101)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 6. juuni 2019 11:44
Foto: Stanislav Moshkov
Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks peaminister Jüri Ratase ettepaneku nimetada keskerakondlane Kadri Simson Euroopa Komisjoni liikme kandidaadiks järgmisse koosseisu ning ka praegusse koosseisu juhul, kui vabaneb Eestist nimetatud liikme koht.

Peaministri hinnangul on oluline, et Euroopa Komisjon seisaks ühtse ja tugeva Euroopa Liidu eest. Tugev ja teovõimeline Euroopa Liit on ka Eesti huvides, märkis peaminister Jüri Ratas oma ettepanekus.

„Kadri Simsonil on Euroopa Komisjoni ja teiste Euroopa Liidu institutsioonidega pikaajalise koostöö kogemus. Majandus- ja taristuministrina juhtis ta kompetentselt, pühendunult ja tulemuslikult siseturu-, energeetika- ja transpordiküsimuste valdkondi Euroopa Liidu Nõukogus,“ ütles Ratas ning lisas, et selle töö tulemusel tuntakse teda hästi ja hinnatakse teda nii ministritest kolleegide seas kui ka Euroopa Liidu institutsioonides.

Valitsus taotleb riigikogu juhatuselt Kadri Simsoni esinemist ettekandega riigikogus 12. juunil. Eesti kandidaadi Euroopa Komisjoni liikme ametikohale esitab valitsus pärast kandidaadi esinemist riigikogus.

Euroopa Komisjoni liikme kandidaat peab vastama Euroopa Liidu lepingus ja Euroopa Liidu toimimise lepingus sätestatud nõuetele.

Euroopa Komisjoni praegu ametis oleva koosseisu ametiaeg lõpeb 31. oktoobril 2019.

Komisjoni liikmed nimetatakse ametisse viieks aastaks.

Simson kommenteeris ERRi uudisportaalile, et näeb uues ametikohas ka võimust elus arnguhüpe teha. Eelistab ta Euroopas tegeleda samade teemadega, millega ta ka Eesti valitsuses tegeles. SImsoni sõnul on tema vajasem kogemus näidanud, et natuke aega kodumaalt eemal oleks võib arendada inimest viisil, mida ainult kodus tööd tehes ei saa.