Eesti uudised

Elektriratas veab sõitja higivabalt Toomemäe nõlvast üles

ESMAKORDSELT MAAILMAS! Tartu raad katab kogu linna elektrirataste võrgustikuga (12)

Asso Ladva, 5. juuni 2019, 14:24
HUVI ON ELAV: Kui vestlusesse Tartu linnatranspordi juhi Roman Meeksaga tuli paus, olid huvilised kohe pärimas: kuidas see rattaringlus ikka käib.Foto: Asso Ladva
„Elektrirattad, tervet linna hõlmav rattalaenutus, mobiiliäpid – see kõik on maailmas olemas. Aga tervet linna kattev elektrirataste võrgustik, mida haldab kohalik omavalitsus ja mis on ühistranspordi osa, seda ei ole varem olnud,“ ütleb laupäeval alustavat Tartu rattaringlust juhtiv Roman Meeksa.

Põgus proovisõit rattaringluse pakutava elektrirattaga algab ootamatusega: ratta püsti hoidmiseks tuleb kasutada jõudu. „Elektriratas kaalub 35 kilo,“ jääb Meeksa hoiatus pisut hiljaks. Sama riistaga raekoja tagant endise sünnitusmaja ette sõitmine veab aga näo naerule. Harjumus ja kogemus ütlevad kehale, et jalgrattaga mäest üles sõites pead jõuga tallama, kuid elektriratas teeb selle töö sõitja eest ise ära.

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

12. juuni 2019, 18:04
ÜLEKOORMUS TARTUS: elektrirataste ootamatu populaarsus koormab rattaringluse tarkvara
10. juuni 2019, 10:38
TARTLASED ON HULLUNUD: kui rattaga ei sõida, siis oled luuser!
6. juuni 2019, 17:02
Jalgrattur – sa pole siin oodatud!
3. september 2018, 19:00
SUUR VIDEOEKSPERIMENT | Elektririistal pealinnast Rakvere Tarva sarvede alla – mis võiks küll valesti minna?

12 KOMMENTAARI

s
See on ikka 10. juuni 2019, 11:50
nii, et tee, mis sa teed - ika on rahulolematuid ja miinuste leidjaid rohkem kui arusaajaid ja mõistjaid. No ja rõõmustajaid ei maksa lootagi
m
Miks 6. juuni 2019, 09:06
Täiesti arusaamatu, miks Tartu raad püüab nii kangesti meeldida 3 aastat Tartut külastavatele tudengitele (kes enamjaolt end Tartusse sissegi ei kirjuta), jättes on linna põliselanikud täiesti tähelepanuta ja hätta. Mis siin taga on? Teadmatus pidevatest ohuolukordadest? Kuritahtlikkus?
Loe kõiki (12)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee