Maailm

HÄMMASTAV: muuseumikülastaja avas 40 aastat lootusetult lukus olnud seifi (4)

Toimetas Aare Kartau, 5. juuni 2019 12:43
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kanadas Vermilioni muuseumis juhtus huvitav seik, kui külastaja suutis avada seifi, mida polnud isegi eksperdid 40 aasta jooksul lahti teha suutnud, vahendab CBC News.

Kanadalane Stephen Mills võttis osa Vermilioni linnakese muuseumi eksursioonist, kui tema tähelepanu köitis vana seif, mis oli kuulunud Brunswicki hotellile. Ekskursiooni juhtinud giid Tom Kibblewhite märkis, et keegi polnud seda 40 aasta jooksul avada suutnud – kombinatsioon oli murdnud nii erinevaid lukkseppi kui ka hotelli endiseid töötajaid.

Kui Kibblewhite oli tuuriga järgmise eksponaadi juurde liikunud, märkas ta, et Mills on põlvili seifi kõrval ning tegutses luku kallal. „Ei möödunud kahte minutitki, kui ta käepidemest tõmbas ning seif avanes,“ väitis kauaaegne giid, kes oli juhtunust täielikus šokis. Kibblewhite küsis Millsilt, kas too on professionaalne seifimurdja, millele vastas mees eitavalt ning lisas, et on mehaanik. „Kui seif avanes oli see totaalne üllatus. Ma loodan, et ma kogu oma õnne siin ära ei kasutanud,“ rääkis hämmastunud Mills.

1990ndatel muuseumile annetatud seifi sisu kohta ei teatud samuti eelnevalt mitte midagi. Aastaid tagasi oli lukksepp muuseumile öelnud, et seifi pole võimalik avada, sest see on liiga vana ning kinni kiilunud. Selgus, et seifis midagi ülemäära väärtuslikku polnud – vaid mõned dokumendid hotelli viimastest päevadest. Muuseumitöötajad pelgavad vana luku tõttu seifi sulgeda, seega plaanivad nad selle avatuks jätta.