Poliitika

FOTOD | Kunstnikud riputasid teaduse toetuseks EKA majale loosungi (41)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 5. juuni 2019, 11:07
EKA plakat Suvariik Foto: Teet Malsroos
Eesti kunstiinstitutsioonid avaldavad toetust kolmapäeval toimuvale hoiatusstreigile ja teevad streigiga seoses järgmise pöördumise. Selle puhul riputati Eesti Kunstiakadeemia hoone seinale loosung ''suvariik''.

Õhtuleht avaldab pöördumise täismahus.

Leiame, et äsjasõlmitud teadusleppe mittetäitmine seab ohtu Eesti arengu ning halvendab oluliselt nii Eesti teaduse kui kultuuri väljavaateid maailmas. Me ei saa nõustuda olukorraga, kus eesti tipp-poliitikud allkirjastavad küll kokkuleppe, kuid ei astu tegelikke samme selle täitmiseks. Arvestades teadusleppe sõlmimise ja riigieelarve strateegia vastuvõtmise ajalist lähedust tekib küsimus, kas kokkuleppele andsid tänased riigijuhid allkirjad teadmisega, et seda ei täideta, või ei omanud allkirja andnud riigijuhid tõepoolest Eesti riigi rahalisest võimekusest ülevaadet. Mõlemal juhul on põhjust mures olla.

Me oleme harjunud rääkima Eesti koolihariduse kõrgest tasemest, rõõmustanud, kui Eesti ülikoolid jõuavad rahvusvaheliste tippude hulka, oleme harjunud mõtlema, et kui me ei saa suureks rahvaarvult, saame suureks vaimult. Investeeringud teadusesse ja kultuuri on investeeringud Eesti ühiskonna tulevikku. Ilma tugeva reaal- ja humanitaarteaduseta kärbub ka Eesti akadeemiline haridus ning kannatab majandus. Oleme jõudmas tarka tulevikku, nutiajastusse — just teadmised ja kultuur on tulevikus majanduse mootorid. Kui Eesti neisse ei investeeri, taandume vaimseks ja majanduslikuks ääremaaks. Seetõttu soovimegi avaldada oma toetust streikijatele.

Alla kirjutanud: Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Tallinna Kunstihoone, Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Tartu Kunstnike Liit, Tartu Kunstimuuseum, Tartu Kunstimaja, Eesti Kunstimuuseum, Kunstiteaduslikke Uurimusi, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Tarbekunsti ja Disainimuuseum, Temnikova & Kasela galerii, Eesti Kunstiakadeemia.

Toetusena osalevad liitunud kunstiinstitutsioonide töötajad meeleavaldusel ning Tallinna Kunstihoone, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, Tartu Kunstimuuseum, Tartu Kunstimaja ja Eesti Kunstnike Liidu galeriid avavad oma uksed tavapärasest hiljem — streigi lõppedes kell 13.00.

Samal teemal

5. juuni 2019, 13:05
GALERII | Tartu teadlased protestimas: mina ei ole punaprofessor!
5. juuni 2019, 12:07
GALERII | Toompeal protestiti teaduse eest: ei saa oma riigi alustuge katki saagida
30. mai 2019, 16:53
Hea nägu halva mängu juures: kuidas valitsus eelarvestrateegiat tutvustas
30. mai 2019, 12:38
GALERII | 1% väike samm Eestile, suur samm teadusele: Tartus protestitakse teadusministeeriumi ees

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee