Eesti uudised

Peeter Helme: Postimees ei ole maailmavaateline väljaanne (26)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 5. juuni 2019 10:28
Postimehe peatoimetaja Peeter HelmeFoto: Rauno Volmar/ Ekspress Meedia
Postimehe peatoimetaja Peeter Helme lükkab ümber arvamuse, nagu oleks leht muutunud omaniku survel vaid konservatiivse maailmavaate lipulaevaks vaid kinnitab, et Postimees on alati olnud veidi alalhoidlikum. 

ERR uudisportaal kirjutas, et Helme oli Vikerhommikus Taavi Libele selgitanud sotsiaalmeedia mõju kriitikale ajakirjanduse aadressil, piisab, et mõni tuntud inimene midagi ütleb ja see jääb tooni andma.

Helme kinnitas, et tema Postimehe omanikult Margus Linnamäelt, kes on erakonna Isamaa liige ja selle rahastaja, mingeid suuniseid ajalehe tegemisel ei saa. „Omanikuga arutatakse ainult strateegilisi asju juhatuses ja nõukogus,“ sõnas Helme ja märkis, et kuigi ta on nendel aruteludel osalenud, ei kuulu taoliste otsuste tegemine tema tööülesannete hulka.

Helme selgitas Postimehe päisesse ilmunud hüüdlause „Seisame eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise eest läbi aegade“ tekkelugu sellega, et esiteks tehti selle loomise otsus enne tema tööle asumist ja kuna Postimehe ajalugu on olnud seotud eestlaste kultuurilise ja hiljem poliitilise ärkamisega, siis ka sealt seos.

Samal teemal

06.06.2019
Postimees lõpetas Ahto Lobjakasega lepingu, lahkuvad veel kaks kogenud ajakirjanikku
31.05.2019
UUS SÕNUM: Postimees tõotab uues päises seista rahvuse ja kultuuri säilimise eest
23.05.2019
„Radari“ toimetaja Robert Kõrvits heidab Postimees Grupile ette oskamatust inimestega suhelda
18.05.2019
VILJA KIISLER ÕHTULEHES! | Kogu tõde Postimehest. Stiilne surnukskeetmine

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee