Eesti uudised

Eestlaste jaoks on kõige ahvatlevamad tööandjad riigiasutused. Vaata, kes on esikohal! (7)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 5. juuni 2019, 10:00
Mari-Ann PloomFoto: Meeli Küttim
Kantar Emori tööandjate maine uuringust selgub, et Eesti elanike jaoks on kõige ahvatlevam tööandja Tallinna lennujaam, esiviisikusse mahuvad veel Eesti Energia, ainsa erakapitalile kuuluva ettevõttena Tallink, ning seejärel taas riigiettevõtted Tallinna Sadam ja RMK.

Kantar Emori uuringuspetsialisti Mari-Ann Ploomi sõnul tajuvad inimesed riigi omanduses olevaidsuurettevõtteid stabiilsete ja kindlatena, see põhjendab ka atraktiivsust ligi 2000 küsitletud palgatöötaja silmis. „Samuti eeldatakse, et nendel ettevõtetel on piisavalt võimalusi kõrgemate palkade maksmiseks,“ märkis Ploom. „Hinnatud on ka turismivaldkonna ettevõtted, kus töötamine tundub põnev ning mis pakuvad küllap ka reisimise võimalusi.

Tallinna Lennujaama puhul on Ploomi kinnitusel täidetud mõlemad kriteeriumid – ühelt poolt pakub ettevõte kindlustunnet, teisalt peetakse tööd vaheldusrikkaks. „Tallinna Lennujaama nähakse lisaks  uuendusmeelse ja arenevana ning ka töökeskkond tundub inimestele meeldiv,“ lisas Ploom. „Lennujaama kui tööandja atraktiivsust toetavad Eesti elanike isiklikud positiivsed kokkupuuted reisijana ning tõenäoliselt ka ettevõttele osaks saanud rahvusvaheline tunnustus - rahvusvaheline lennujaamade ühendus Airports Council International andis eelmisel aastal Tallinna Lennujaamale Euroopa parima lennujaama tiitli.“

Tööandjate maine uuringut viis Kantar Emor tänavu läbi juba 14. korda, 1900 palgatöötajat üle Eesti seadsid aprillis-mais pingeritta 50 tööandjat.

7 KOMMENTAARI

e
Esikoht 6. juuni 2019, 10:09
Selline võrdlus on mõttetu. Riigikogusse igaüks ei saa, samuti mitte õppejõuks. Esimene koht eeldab parteilisust ja teine mõtlemisvõimet. Koristajaks ...
(loe edasi)
n
Nojah 5. juuni 2019, 19:50
Tööajast saab neti meelelahutuslehekülgedel lebotada. Suur palk tiksub ja vastutust ei mingit. Dolce vita - nagu ütleksid vanad Roomlased.
Loe kõiki (7)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee