Eesti uudised

Vastuolus põhiseadusega? Tõsielusaade võtab osalejatelt õiguse oma keha üle otsustada (12)

Eesti Ekspress, 5. juuni 2019, 09:08
Foto: Arno Saar
Tõsielusaade „Minu imeline muutumine“ näitab alati sama lugu – on mees või naine, kes ei ole enda välimusega rahul ning kellele tuleb appi hambaarstide, ilukirurgide ja stilistide tiim, kuid telekraanile jõuab vaid üks pool muinasjutust.

Iga saade algab sellega, et hädaline seisab napis beežis pesus kaamera ees ja näitab kõiki oma iluvigu, aga saate lõpuks on inetust pardipojast saanud tugevalt meigitud, stilisti riietatud, suuremate rindade ja säravama naeratusega kaunis luik. Nägemata jääb saate pahupool – põletikud, armid, saateosaliste hingelised kannatused, alandamine ja orjastavad lepingud, mis keelavad saateosalistel ühelegi otsusele vastu vaielda või muidu ootab neid ees kopsakas 6000eurone trahv saate põhjendamatu takistamise eest.

Leping näeb samuti ette, et sellele alla kirjutanu ei tohi saatest kolmandatele isikutele rääkida, levitada saate kohta halvustavat või negatiivset infot, ei tohi kommenteerida saates läbi viidud meditsiinilisi protseduure ega nende tulemusi.

„Sisuliselt annab isik lepingu sõlmimisega blankonõusoleku teha enda osas kehalisi muutusi ilma õiguseta neist trahvita loobuda,“ ütles Eesti Ekspressi nõustanud jurist, kes tutvus nelja saates osalenu lepinguga ja märkis, et kui isik sunnitakse lepinguga loobuma oma kehalisest enesemääramisõigusest, siis on see igal juhul vastuolus põhiseadusega.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Samal teemal

6. juuni 2019, 09:33
Helen Kõpp süüdistab: saatetegijad rikkusid suusõnalisi lubadusi – „Prooviabielu“ oli 90 protsenti võlts!
5. juuni 2019, 14:07
Urmas E. Liiv tõsieluseriaalide telgitagustest: ei ole nii, et tuleb vaene loll, kirjutab lepingule alla ja saatemeeskond teeb mis tahab

12 KOMMENTAARI

m
Mari-Peedu Sootu 6. juuni 2019, 06:47
Poolpäeva tahan olla naine,teinepool mees.Kodus kannan kleiti ja kasvatan habet.Rohkem sallivust seltsimehed ja kui midagi valesti voi vähemaks loigatakse pole viga,ikkagist tasuta saadud minule vä,sinule vä !
e
ei aita manitsused, 5. juuni 2019, 19:55
ikka minnakse saatesse.
Loe kõiki (12)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee