Eesti uudised

Eckerö Line’i laev Finbo Cargo hakkab sõitma Muuga sadamast (3)

Toimetas Triinu Laan, 5. juuni 2019, 08:21
Foto: Priit Simson/Ekspress Meedia
Algselt Tallinna Vanasadamasse saabuma planeeritud Eckerö Line’i reisiparvlaev Finbo Cargo alustab siiski laevaliiklust Muuga kaubasadamast. 

Laev alustab liiklemist  Muuga-Vuosaari liinil  juunikuu lõpus ning hakkab teenindama nii veokeid kui ka sõiduautodega reisijaid.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul on mõlemad ettevõtted teinud viimastel nädalatel jõudsalt tööd selle nimel, et Eckerö Line  juunikuu lõpus liinile tulev laev Finbo Cargo saaks  koheselt alustada Muuga sadamast. „Tallinna Sadama eesmärk on kaubavedudele keskendunud laevad suunata Muuga sadamasse, et vähendada Tallinna kesklinna liikluskoormust ning õhusaastet.  Muuga sadama infrastruktuur on küll piiratum kui Vanasadamas, aga siiski piisav kahe kaubavedusid ja reisijaid teenindava laeva teenindamiseks. Jäänud on veel mõned töökorralduslikud ja tehnilised muudatused, millega jõuame valmis juunikuus enne laeva liinile asumist,“ märkis Valdo Kalm. 

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tervitab tänasel rahvusvahelisel keskkonnapäeval Tallinna Sadama ja Eckerö Line otsust teenindada kaubalaeva Muuga sadamas, aga mitte Vanasadamas. „Tallinn tahab olla roheline pealinn. Igasugune keskkonnareostuse vähendamine aitab selle tiitli kandmisele kaasa.  Tallinna Sadama otsusega väheneb veokite arv kesklinnas ning liiklus sadamaalal ja selle ümbruses muutub sujuvamaks ning linnaõhk puhtamaks,“ märkis Kõlvart.

Kalm lisas, et Muuga sadama kasutamisega  tekib uusi võimalusi Eesti ja Soome vahel liiklevatele inimestele. „Tänased suured ehitustööd  ja liikluskorralduse muudatused Tallinna kesklinnas loovad Muuga sadama kasutamisel eelise  just  väljastpoolt Eestit ja Tallinna tulevatele sõidukitele, mis saavad  kokku hoida aega  ning suunduda Tallinna ringteedelt otse Muuga sadamasse.“

Ülesõit Muuga-Vuosaari liinil kestab 2 tundi ja 45 minutit.

Eckerö Line laev Finbo Cargo alustab Muuga-Vuosaari liinil reisijate ja sõidukite teenindamist juunikuu lõpus. Laev võtab pardale 366 reisijat ning autotekil on 2000 rajameetrit. Laeva omanik on Eckerö Line’i emaettevõte Rederi Ab Eckerö. Alus ehitati 2000. aastal Hispaanias ning viimati sõitis see liinil Liverpool - Dublin.

Eckerö Line’i tegevdirektori Taru Keronen’i sõnul on  koostöö Tallinna Sadamaga kulgenud suurepäraselt. „Tänu sellele on meil võimalik valida Muuga sadam sildumiseks ja lühendada ka sõidule kuluvat aega veerand tunni võrra.“

„Meil on hea meel, et meie ühiste pingutuste tulemusel alustab Eckerö Line’i uus reisiparvlaev liiklust Muuga sadamast,“ ütles Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm. „Tallinna lähiümbrusest ja mujalt Eestist tulevad reisijad pääsevad Tallinna ringteede kaudu väga kiiresti ja mugavalt Muuga sadamasse, vähendades nii Tallinna kesklinna liikluskoormust.“

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee