Eesti uudised

SÜÜDISTUS: Pärnumaal mõisa taastanud advokaat teenis tulusid ebaausal teel (9)

Eesti Ekspress, 5. juuni 2019, 08:11
Foto: Julia Bogacheva
Värvikas advokaat ja mõisaomanik Armand Reinmaa läheb oma abikaasa ja endise advokaadibürooga kohtu alla, kuna perekonda süüdistatakse osa oma varadest teeninud ebaausal teel.

Reinmaad tuntakse Pärnumaal Lääneranna vallas kui meest, kes ostis 14 aastat tagasi laguneva Massu mõisa ja hakkas seda taastama oma naise Kristi-Carolina Reinmaaga, kes rajas mõisa juurde ratsaklubi, kus elab nüüd 30 hobust ja õpib ratsutamist üle 50 õpilase.

Möödunud nädalal pani riigiprokuratuur punkti uurimisele, mille kohaselt süüdistatakse paari omastamisele kaasaaitamises, Armandi ka rahapesus ja koos nendega andis prokuratuur kohtu alla ka endise Reinmaa & Partnerid Advokaadibüroo OÜ, mis kannab mullu sügisest nime Lille & Muraka Arendus OÜ.

Umbes 1,3 miljoni eurose kahjuga seotud kriminaalasja keskne tegelane on kümme aastat Vaklaki tütarfirmat Aaspere Agro juhtinud Aimur ­Ilisson, kes ostis uurimise andmetel traktoreid ja muud põllumajandustehnikat turuhinnast kallimalt ning kes tegi koostööd Konekesko Virumaa müügimehe Urmas Nigulaga. Prokuratuur süüdistab Reinmaad Aaspere Agrole õigusabiteenuste pakkumise eest rohkem kui 6000 euro valearvete esitamises ja advokaat ütles Ekspressile, et ei saa enne kohtuasja midagi kommenteerida.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee