Eesti uudised

VALE RAVI? ÕIGE RAVI! Perekond süüdistab Rakvere haiglat lähedase surmas

Juhan Haravee, 4. juuni 2019 20:50

39 KOMMENTAARI

m
Mimoos/ 6. juuni 2019 08:53
Arvad seda ja teist. Sa ei olnud juures. Kui külastasid, kas proovisid sööta? Nii viletsad vanakesed tihti ei suuda-taha süüa. Ise sa kandsid maha ja nüüd südametunnistus vaevab ja otsid kellele näpuga näidata.
e
5. juuni 2019 23:42
Ei imesta kui see ka nii on. Mu väga hea tuttav suri haiglas peale oppi, sest nädalavahetusel jäeti ta ilmselt hooldamata. Võib ainult arvata kui kole ja piinarikas ta surm võis olla.
k
kogemus/ 5. juuni 2019 23:30
emotsionaalsed trükikad, mask ikka :) see lihtsalt unustati raske ajukahjustusega patsiendile ööseks panna.
k
Kogemus/ 5. juuni 2019 23:29
õendushooldusest - inimene kantakse maha! Kirjutasin oma testamendi valmis peale seda, kui olin tunnistajaks olukorrale, kus minu tuttaval kästi alla kirjutada põhimõtteliselt oma abikaasa surmaotsusele. Öeldi, no mis te tahate, kui taastub, jääb ratastooli, kas tahate sellist elu enda? Kirjutage, et saadate hooldusesse. Kaks päeva hiljem suri abikaasa HOOLDAMATUSE TÕTTU! Kellelgi asi ei olnud, et talle ööseks hingamismaks tagasi panna. Nii tapetakse seaduslikult haiglas inimesi, arst otsustab, kellel tasub elada ja kellel mitte. Kurb, aga see on reaalsus.
k
kapitalism.../ 5. juuni 2019 17:16
ENSV ajal kõikidele kättesaadav ja tasuta arstiabi oli ju nii paha-paha! Eks kiidame kõik nüüd nn "vabadust ja demokraatiat" ja kapitalistlikku idülli. Ja loodame aga edasi, et siin valimistega kunagi elu paremaks muutuda võiks.
m
mina usaldan/ 5. juuni 2019 15:11
z
zowie/ 5. juuni 2019 14:40
Läksin ka mina paistes ja sinise jalaga Rakvere emosse.Õeldi,et hüppasite valesti ja minge Tallinnas ortopeedile.Lõpuks kui sain Tallinnas arstile,selgus,et Achilluse kõõlus puruks ja kohe opile.Lisaks pandi jalg "nii-õelda igaks juhuks kipsi" ja ikka ka valesse asendisse.Ei kahtle neie oskustes tõesti.
t
tööline/ 5. juuni 2019 14:32
Kõik ei saa ju tööl käimise või korteri kitsikuse pärast seda lubada. Kui on võimaldatud haiglateenus, siis peaks see ka tasemel olema.

t
to prr / 5. juuni 2019 14:30
Küll saad sinagi kord vanaks ja näib siis, kas on tahtmine elada või surra!!!
m
madu/ 5. juuni 2019 11:45
Arstid teevad välismaiste ravimifirmade jaoks inimkatseid. Selle pärast dekriminaliseeriti ka arstide ravivead eelmise valitsuse poolt, et arstid ei kardaks katseid läbi viia. Me oleme maailmas ainus tsiviliseeritud riik, kus arstid ei vastuta oma vigade eest. Kunagi tuleb see avalikuks.
h
hommikune/ 5. juuni 2019 11:23
Kaastunne muidugi aga rasked haigused vanadel inimestel viivadki kiiresti kõiksuse teed, küsimus tuleks, et mida ravida. Leinas inimesed arvavad sageli , kas ikka raviti õigesti või hooldati õigesti aga nii surraksegi, kellel läheb kauem aega, kellel läheb see kiiresti.
e
Eino Taruk/ 5. juuni 2019 11:22
"jääb rohkem resursse arstiabi usaldajatele" Kuule usaldaja, vasta nigeeria petukirjadele jmt. Kui faktid on olemas ja põhjused mitte usaldada siis peab arstid maa peale tooma, tagasi Hippokratese vande juurde, vastutavaks oma tegude eest.
r
Ringkaitse/ 5. juuni 2019 10:22
Vaesed inimesed tehakse alati turakateks. Millal enne on haiglad süüdi jäänud?
b
Blondu/ 5. juuni 2019 09:51
Sanitarid??? Mine hari ennast.
s
Sander/ 5. juuni 2019 09:47
Minu 84 a vanaisa viidi samuti 2015 a novembrikuus Rakvere haiglasse seoses insuldiga ning nädal hiljem ta suri. Käisime teda vaatamas, rääkida ta ei saanud, kuid näha oli, milline ükskõiksus tema vastu valitses. Ta jäi väga kõhnaks, ilmselt ta süüa ka ei saanud. Ilmselt keegi teda ei toitnud. Ühesõnaga- kanti maha. Päeval, mil ta suri (27. nov), toodi tema palatisse üks märatsev hull, kes üsna pea viidi küll Tallinna seevaldisse, kuid kindlasti oli ta vanaisa jaoks kohutav üleelamine. Lõpuks viidi vana mingisse õendusosakonda, kus oli vaid üks inimene valves ja sinna ta pealelõunat suri.
t
to eksid/ 5. juuni 2019 08:59
Kas tähtsam on ühiskonna liikmete tervis,või klienditeenendaja rasvane rahakott? Sul "eksid"on küll prioriteedid paigast ära.Kui kõik selle lonkava süsteemi tõttu maha kärvavad,kust sa siis oma rahakotile täiendavaid vahendeid saad? Äkki võtad pangalaenu?

See ongi sotside/ 5. juuni 2019 08:26
e
eksid/ 5. juuni 2019 08:16
just selline süsteem on ainsana finantsiliselt jätkusuutlik
n
nõel/ 5. juuni 2019 07:58
Aadukene, miks Sa juures viibisid ja ilmselt õe tööd segasid? Mismoodi Sina oled seal doosi määraja? Kui targem meedikutest, vii oma haige koju ja põeta seal, pane luud kokku ja süsti, kuidas heaks arvad.
ä
Ärge viige oma kalleid surema haiglasse! Las nad surevad kodus. Siis probleeme vähem./ 5. juuni 2019 07:21
r
rakvere haiglast ei tea midagi/ 5. juuni 2019 06:57
Küll aga puru haiglast ja soovitan sealt võimalikult suure ei ringiga mõõda minna, muidugi kui tahetakse ravi ja ravitulemusi, eks siis olla terve.
p
patsient/ 5. juuni 2019 06:48
Rakvere EI OLE kirde eesti, kaugebal, kirde pool kus PURU haigla, on vägagi hea ja hooliv personal, selles haiglaga ole halba kogemust, küll aga Rakvere haiglaga. Nüüdsest kasutan ainult Tallinna arstiabi.Eksimusi võib aga kõikjal ette tulla
s
st/ 5. juuni 2019 06:05
alati on võimalus arstiabist keelduda ja rahus koduseinte vahel "minna", jääb rohkem resursse arstiabi usaldajatele
m
5. juuni 2019 05:52
Mis seal ohata kui vanus või haigus lõi juured sisse seda enam välja ei ravi Kaastunne lähetastele

s
sots on sots on sots/ 5. juuni 2019 05:24
"Peale selle leidub perearste, kes raha kokku hoides ei anna spetsialistile saatekirja, " Kaks küsimus neile, kes on sellele kommentaarile juba plussi andnud, ja neile kümnetele, kes seda päeva jooksul teevad. 1. Kui palju raha hoiab perearst kokku kui ta ei anna saatekirja spetsialistile? 2. Kuhu läheb raha, mille perearst hoiab kokku kui ta ei tee analüüse inimestele, kes igaks juhuks tahavad elektrolüütide taset veres kontrollida?
j
jah/ 5. juuni 2019 04:53
Nii see on ka minul on vastav kogemus.
a
Aadu/ 5. juuni 2019 01:49
Paraku ilusate raviasutuste ja kallite rohtude ja imeilusate Kirde-eestist õdede keskel tuleb tõdeda siiski piisavalt lohakat lähenemist patsiendile. Kui intensiivpalatis töötav õde paneb minu juhusliku kohaloleku juures patsendile kümnekordse doosi otse verre nii, et patsient tõmblema hakkab on asi ikka kurjast. Kui vanainimene, kes tavaliselt kukub oma õlavöötme kildmurruks, saab õiendamise peale, siiski arstide kirurgilise abi kätte. Viie päevapärast hooldusasutuse sanitarid lihtlabaselt murravad mähkmeid- vahetades need taastatud luud uuesti lõplikult puru. Arenguruumi on piisavalt.
p
Pudamuda/ 5. juuni 2019 01:24
Oleks huvitav teada, kui paljud ravivigadest on tegelikult juhtumid, millega inimkonna meditsiin oma praegusel primitiivsel tasemel lihtsalt ei oska arvestada? Tase on tegelikult niivõrd madal, et ravivigadest ei saagi rääkida.
e
Eino Taruk/ 5. juuni 2019 00:46
Valetamine seisnes selles, et raviarst rääkis nelja silma all ühte juttu, ja hiljem tunnistaja juuresolekul absoluutselt teist. Nagu poleks eelmist jutuajamist toimunud. Küüniline, jultunud valetamine. Oma naha ja ameti päästmiseks.
e
Eino Taruk/ 5. juuni 2019 00:41
Tohutult tugev. Isegi sedavõrd , et tekib vastasseis kohtumeditisiiniga. Isegi kui raviviga on ilme keelduvad nad tunnistamast , et surm saabus ravivea tõttu. Olen kokku puutunud ka otsese VALETAMISEGA.
o
on/ 4. juuni 2019 23:43
allkiri antud mõlema käe karpaaliopil , et mina võtan vastutuse operatsiooni edukuse eest ja nii on, et arstid teevad tellija materjalist mida annab teha...geenitehnoloogia järgi on teadlased kindlaks teinud, et 99,8 prossu on vale ravi-kellel doos, kellel aine jms. Inimene kasutab tabletist ära kuni 15 protsenti ja ülejäänu on peale seedekulglat kanalisatsiooni asi, seepärast ongi tllinna laht saastunud, et enamus tabletitoimest on meres, sest biopuhastid neid kinni ei pea, pole veel leiutatud tabletijääkainete korjajaid või puhastajaid.
p
punakuub/ 4. juuni 2019 23:30
kahjuks ei vastuta arst millegi eest. kui just mingi lollusega hakkama ei saa. ravi skeemid on nii välja töötatud et süüdi jääb alati patsient. vastupidist ei suuda keegi eriti tõestada kui just ise pole arst ja vastava valdkonna spetsialist. ja lõpuks arstid matavad oma eksimused maha ja arst on lihtsalt inimene kes võib ka inimlikust veast eksida.

l
lugeja/ 4. juuni 2019 22:53
öeldakse,et arstidel on tugvev ringkaitse.Kogemused olemas.
e
Elagu reformid ja väikeste Peetrite liitmised suurte Peetritega./ 4. juuni 2019 22:51
Parema teenuse osutamise jaoks sulgeme järgmise ... haigla ja liidame "kliendid" suurema haigla klienditeeninduse andmebaasiga. Kellel "e"-d ei ole, see "e" teenust ei saa! irve näol
v
Valesti ravitu/ 4. juuni 2019 22:36
Lisan juurde, et see polnud Rakveres.
v
Valesti ravitu/ 4. juuni 2019 22:35
Minul on olnud 2 juhtumit. Ühel korral raviti mind antibiootikumidega nii, et sattusin nakkushaiglasse ja teisel korral raviti nii, et soovitati peale ravi EMO-sse minna. Peale selle leidub perearste, kes raha kokku hoides ei anna spetsialistile saatekirja, vaid pusivad ise ravida. Kui tahad oma tervist kontrollida, siis analüüside saatekirju on ka raske saada.
l
Lootus/ 4. juuni 2019 22:16
Lootust võita ei ole -ringkaitse on tugevam
m
murkajuts/ 4. juuni 2019 22:14
Noh, inimkonna mesditsiini areng on lihtsalt sellel tasemel, kus tuleb olla valmis kõigeks. Ometi uskus näiteks mu vanaema nii siiralt, et arst suudab juba 10 päeva surnud olnud abikaasa ellu äratada... Muti käis arsti ukse taga muudkui nõudmas, et "ärata mu mees ellu, ära valeta mulle, sa oled ju arst".
v
Vegan / 4. juuni 2019 22:14
Tobukesed on need kes arvavad et arstid kedagi ravivad.Tark inimene ravib ennast ise.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee