Krimi

Õnnetust pealt näinud mees: Volvo sõitis bussile ette, käis korralik pauk

FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Tallinnas sai bussi ja sõiduauto kokkupõrkes 14 inimest vigastada, kaks kannatanut viidi haiglasse (30)

Egert Pärna, toimetas Hindrek Pärg, 4. juuni 2019 16:48
Foto: Martin Ahven
Täna pärastlõunal juhtus Tallinnas Nõmmel liiklusõnnetus, milles sai kannatada 14 inimest. 

Õnnetus juhtus kell 16:23 Nõmme rahulikus piirkonnas, liinibuss nr 33 sõitis mööda ühesuunalist Pargi tänavat ja sõiduauto Volvo lähenes ristmikule mööda kahesuunalist Põllu tänavat. Pealtnägijate sõnul ei andnud sõiduauto peateel liikunud bussile teed ja põhjustas sellega avarii. 

Politsei pressiesindaja sõnul sai vigastada 14 inimest, kellest kaks toimetati haiglasse. Üks kannatanu, 65aastane naine on raskes seisundis. Lisaks andsid meedikud veel kaheksale bussis viibinud ning õnnetuse järel valu kurtnud reisijale esmaabi kohapeal. Kokku oli bussis umbes 30 reisijat.

Volvos oli õnnetuse hetkel peale juhi veel kolm alaealist last. Neile kõigile andsid meedikud esmaabi kohapeal. 

Sündmuskohal selgitas politsei, et mõlema masina juhid olid kained ning omavad juhtimisõigust. Õnnetuse täpsemad asjaolud selgitatakse menetluses.

Õnnetust pealt näinud mees: käis korralik pauk 

Õnnetust pealt näinud Tiit sõnas Õhtulehele, et Põllu tänavalt sõitis ristmiku poole sõiduauto Volvo. "Tundus, et ta võttis enne ristmikku hoogu maha. Järgmisena tuli buss paremalt (mööda Pargi tänavat Nõmme gümnaasiumi poolt). Siis käis korralik pauk. Volvo sõitis bussile ette." 

Tiidu sõnul kutsuti väga kiiresti kohale politsei ja kiirabi, olukord oli kontrolli all. "Kui kohale jõudsin, siis üks härra juba askeldas. Sõiduautos olnud inimesed olid pigem ainult šokis, kõige rohkem viga said just bussireisijad," lisab ta. 

Terve elu õnnetuspaiga kõrval elanud Ene sõnul on Põllu ja Pargi tänava ristmik väga ohtlik, kus juhtub õnnetusi pea iga aasta. "Vaadake, naabrimehe aed on seal siiamaani parandamata. Talvel oli alles üks pauk, nüüd siis jälle. Ise just mõtlesin, et naabrimehe aed mütakat juurde ei saanud. Tundub, et seekord oli siiski teisel pool õnnetus," ütles vanadaam.

"See tänav (Pargi - toim) on küll ühesuunaline, aga pean ütlema -  ma ei astu kunagi tänavale nii, et ma ei vaataks mõlemale poole. Iga päev sõidab vähemalt viis autot vastassuunas. See on tore koht, küllalt ohtlik," märkis Ene.

Läheduses elav vanem härra tõdes, et sellel ristmikul on autojuhtidel pidevalt probleeme anna teed märgi järgmisega. 

Politsei: liigseid riske võtta pole mõistlik

Põhja prefektuuri avariipolitseinik Silver Aljas sõnas, et ristmikele välja sõites tuleb igal juhil olla tähelepanelik. "Tuleb jälgida liikluskorraldusvahendeid, kiirust alandada ning veenduda, et ettevõetav manööver on ohutu. Liigseid riske võtta pole mõistlik, sest need võivad viia äärmiselt traagiliste tagajärgedeni. Kahtluse korral, et soovitud manöövriks jääb napilt aega, tuleks sest sel hetkel loobuda ning oodata sobivamat võimalust,“ütles Aljas politsei pressiteate vahendusel. 

Samal teemal

04.06.2019
Palju võivad bussiõnnetuses vigastada saanud inimesed kahjutasu nõuda?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee