Krimi

Kohus saatis endise Narva linnapea korruptsioonikuritegude eest vangi (15)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 4. juuni 2019 14:25
Aleksei VoronovFoto: Aldo Luud
Viru Maakohtu Narva kohtumajas kuulutati täna välja kohtuotsus, millega Narva endine linnavolikogu liige Aleksei Voronov mõisteti süüdi ulatuslikus korruptsioonis, riigihangete korraldamise nõuete rikkumises ning korduvas suures ulatuses altkäemaksu küsimises ja võtmises.

Kohus mõistis Voronovile altkäemaksu saamise ja selle korduvalt küsimise eest, riigihangete teostamise nõuete rikkumise eest ning korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu teadva rikkumise eest liitkaristuseks neli aastat ja kuus kuud vangistust. Sellest üks aasta tuleb ära kanda reaalselt. Ülejäänud kolm aastat ja kuus kuud vangistust pööratakse täitmisele juhul, kui Aleksei Voronov paneb viie aasta pikkuse katseaja jooksul toime uue tahtliku kuriteo.

Kohtuotsusega konfiskeeriti Aleksei Voronovilt üle 126 000 euro ning mõisteti välja kuriteoga saadud vara ligi 195 000 euro ulatuses ning menetluskulud 1300 euro ulatuses.

Samal teemal

29.04.2019
Politsei uurib linnapea umbusaldamisega seotud võltsimiskahtlust
23.04.2019
Narva endine abilinnapea korruptsioonis kahtlustatavast Aleksei Voronovist: ta armastas võimu ja oli auahne, ilma temata olulisi otsuseid ei tehtud
27.03.2019
Korruptsioonikahtlustus Ida-Virumaal: keskkriminaalpolitsei pidas kinni Narva linnavolikogu liikme