Poliitika

FOTOD | President Kaljulaid arutas Berliinis Merkeliga digikoostööd ja olukorda Ukrainas (106)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 4. juuni 2019, 12:51
Kersti Kaljulaid kohtumas Angela MerkeligaFoto: Vabariigi presidendi kantselei
President Kersti Kaljulaid oli teisipäeval töövisiidil Saksamaal, kus kohtus Berliinis liidukantsler Angela Merkeliga. Kokku saades keskenduti e-riigi ja digikoostöö küsimustele ning arengutele Ukrainas.

„Eesti kogemus e-riigi ülesehitamisel ja e-valitsemise juurutamisel on midagi, mille vastu tuntakse jätkuvalt huvi nii Euroopas kui kaugemal. Meie e-riik on palju suurem, kui meie geograafilised või majanduslikud näitajad lubaks,“ ütles president Kaljulaid pärast kohtumist ning rõhutas, et e-riigi ülesehitamisel on oluline nii lubava õigusruumi loomine kui avaliku ja erasektori koostöö ühiste lahenduste loomisel ja laiapõhjalise kasutatavuse saavutamisel. Samuti tõstis riigipea esile vajadust anda inimestele kindlus, et nende andmed on e-riigis paremini kaitstud, kui pabermaailmas.

Ukrainast rääkides rõhutasid nii Kaljulaid kui Merkel Ukraina jätkuva Euroopa-kursi olulisust ning vajadust jätkata konflikti lahendamist Normandia-formaadis. „Me peame andma ka Idapartnerlusprogrammi kaudu selge signaali, et partnerlusest on võimalik edasi liikuda, kui riik teeb piisavalt edusamme ning on reformides edukas,“ sõnas Kaljulaid kohtumisel. 

President Kaljulaid tõstis kohtumisel ka Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee tööga seotud küsimused ning rõhutas vajadust jääda kõigis koostööformaatides truuks väärtustele.

Vabariigi President on täna visiidil Saksamaal. Homme siirdub ta töövisiidile Sloveeniasse, kus osaleb nn Kolme mere algatuse (Three Seas Initiative) tippkohtumisel, mis toob ühise laua taha Eesti, Läti, Leedu, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi, Ungari, Bulgaaria, Austria ja Horvaatia riigipead. Neljapäeval jätkub töövisiit Ameerika Ühendriikides, kus riigipea osaleb ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alaliste liikmete valimisega seotud sündmustel.

106 KOMMENTAARI

p
Puunukk Marjonett 5. juuni 2019, 16:46
Lehvin maailmas ringi akka veel koduste asjadega pead vaevama:Kas saabki asja?
e
eu 5. juuni 2019, 14:42
merkel/junker, kui kurjategijad, kes seadustasid rahvusvahelise inimkaubanduse! Nii ka brüsseli asehaldur Eestis, kes nii sõnas ,kui teos kiidab ja kinnitab kurjategijate tegemisi!!!
Loe kõiki (106)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee