Eesti uudised

FOTOD | Sinimustvalge pidulikul heiskamisel lipu saanud koolilaps Elisabeth: hea tunne ja suur au (17)

Johanna-Kadri Kuusk, Viljar Voog, 4. juuni 2019, 07:42
Sinimustvalge lipu 135. aastapäevFoto: Robin Roots
Eesti sinimustvalge lipp sai 135aastaseks ja selle puhul oli teisipäevane lipuheiskamine Pika Hermanni tornis pidulikum kui tavaliselt.

Lipp heisati Eesti Vabariigi hümni saatel ning lipuheiskamise toimkonnas oli Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Eesti Keele Instituudi ning Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG) esindajad. Kõik kolm nimetatut said Eesti Lipu Seltsi poolt ka uue käsitsi valmistatudesinduslipu.

GAGi poolt võttis lipu vastu 2a klassi õpilane Elisabeth Ääremaa. „Väga hea tunne ja suur au,“ sõnas noor tütarlaps Õhtulehele.

Samas koolis käivad ka Elisabethi vennad Eerik ja Eero, kellest viimane oli täna hommikul lipu heiskajaks. Abiturient tunnistas, et midagi täpsemat ta 135 aasta tagusest päevast, mil Otepääl pühitseti Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipp, ei tea – üksnes seda, mida koolitunnis on kuuldud.

Sinimustvalge lipu 135. aastapäevFoto: Robin Roots

Kuberneri aias pidasid lipu juubeli puhul kõne Riigikogu esimees Henn Põlluaas ja Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei. Õnnistussõnad ütles Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

„Eesti lipp on meie sümbol, mida on kandnud eelmised ja kannavad tulevased põlved ning mis tähendab vabadust, iseseisvust ja püüdlusi jääda siin maailmas kestma,“ märkis oma sõnavõtus Põlluaas. „Eesti lipp kujutab usku, lootust ja armastust. Usku enda rahvasse, iseolemisse, tugevusse ja tahtesse. Lootust jääda püsima ja helgele tulevikule. Armastust meie maa ja kõikide vastu.“

Eesti lipu päeva tähistatakse Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeval. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel ning õnnistati ja pühitseti 4. juunil Otepää kiriklas. Tänavu möödub 135 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee