Eesti uudised

Tallinn muutis puuetega inimeste liikumismurele leevendust pakkunud taksoveoteenuse korda

Kuidas puudega eakas proua edaspidi kodust välja saab? „Tahaks elada, aga ei lasta...“ (66)

Kristiina Tilk, 3. juuni 2019 20:45
SOODUSTINGIMUSTEL: Raske puudega naise sõnul saavad edaspidi soodustingimustel sotsiaaltransporti kasutada piltlikult öeldes vaid jalutud, ülejäänud aga vaadaku ise, kuidas hakkama saavad. Foto: Tairo Lutter

„Sain invataksoga kolm-neli korda kuus arsti juures käia, aga tunne on selline, nagu oleksin soodustuse eest käinud pidudel tantsu vihtumas. Kuidas edaspidi vastuvõtule pääsen, ei tea...“ on 82aastane raske puudega naine šokeeritud Tallinna linna otsusest, mis jätab abita mitmed varem sotsiaaltransporditeenusele kvalifitseerunud inimesed. 

1. jaanuarist muutus puuetega inimeste sotsiaaltransporditeenuse senine korraldus. Neile, kes on olnud enne 31. detsembrit 2018 sotsiaaltranspordi kasutajad, kehtib 30. juunini veel üleminekuaeg, aga pärast seda lõpeb kõigile teenuse kasutamine vanadel tingimustel. Mare sõnul saavad edaspidi soodustingimustel transporti kasutada piltlikult öeldes vaid jalutud, ülejäänud aga vaadaku ise, kuidas hakkama saavad. 

Kui varem oli Marel võimalus ühes kalendrikuus kasutada taksoveoteenust 29 euro ja 50 sendi ulatuses, siis muudatuste tõttu ta enam soodustuse saajate gruppi ei kuulu. Seda hoolimata asjaolust, et ta on raske puudega invaliid. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.11.2017
RATASTOOLIS MEES: Olen maksnud selle eest raha, et keegi räägiks minuga!
13.03.2017
Ants Väärsi invatakso tegi esimese töise sõidu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee