Eesti uudised

VIDEO | Viljandimaal 260 km/h kihutanud juht filmis seda, kuidas ta autoga üle katuse käis (87)

Egert Pärna, 3. juuni 2019, 15:45
Juht pääses imekombel eluga.Foto: Politsei
Reede hommikul paiskus Viljandi vallas Soe külas 260 kilomeetrit tunnis kihutanud Lexus kraavi ja rullus katusele. Sotsiaalmeedias levib video, mille on tõenäoliselt filminud sõiduki roolis olnud mees. 

Videost on näha, kuidas mees autoga teel seisma jääb. Juhi sõnul on kell pool kuus hommikul. “Spidomeeter nullis, vaatame kuidas, kurat, hakkab kerima,” ütleb ta ja vajutab pedaali põhja. Auto kogub kiirust, kaotab juhitavuse ja rullub üle katuse. Joogihoidjast paistab õllepurk. Juht jääb imekombel ellu.

„Suurel kiirusel juhitavuse kaotades, teelt välja sõites ja millegigi kokku põrgates ei tule enam mängu õnn, vaid füüsika, mis otsustab lõpuni, kas autos olijad jäävad ellu või mitte. Kui nähtud video vastab tõele, siis näib, et sel korral mängis õnn füüsika siiski üle. Autojuhi ellujäämine sellisel kiirusel juhtuva õnnetuse korral on puhas ime,“ ütles Viljandi politseijaoskonna patrulltalituse juht Alar Sadam.

Ta lisas, et oma masina võimete katsetamine ja kiiruskatsed jäägu rallisõitjate pärusmaaks või võetagu need ette turvalisel ja selleks ettenähtud kinnisel rajal.

„Autoroolis on juhil reageerimiseks ja õigete otsuste vastuvõtmiseks vaid mõned sekundid ja sellise kiiruse puhul veelgi vähem, mistõttu on õnnetuse ärahoidmine väga raske, eriti veel juhil, kes samal ajal püüab kõrvaltegevusena veel oma ettevõtmist jäädvustada,“ sõnas Sadam.

„Piirkiirus on kehtestatud põhjusega ning sellest kinnipidamine aitab võita aega ohuolukordadele reageerimisel. Olgu roolis algaja või staažikas juht, arutu kihutamine võib mõlemal juhul tuua kaasa väga traagilisi tagajärgi,“ ütles ta.

Vaata kaardilt, milliseid kiirusrekordeid on Eestis minevikus püstitatud! 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee