Eesti uudised

SELGUS KÄES: Helmete suvemaja ehitusluba ilmus bürokraatiamasinast välja (273)

Risto Berendson, 3. juuni 2019, 12:54
Martin Helme suvemajaFoto: Martin Ahven
Eile kirjutas Õhtuleht, et rahandusminister Martin Helme suvila kerkis ehitusloata ja on seni ka kasutusloata. Selgus, et tegelikult see päris nii ei ole. Rahandusminister Martin Helme Pärnumaa suvemaja ehitusluba on registrites tuvastamatu lihtsal põhjusel – see oli antud tema emale kuuluvale Laane kinnistule ja jäetud kinnistu hilisema jupitamise järel korrektselt ümber vormistamata. Küll puudub ministri aktiivses kasutuses oleval majal endiselt kasutusluba.

Õhtuleht vabandab eksitava info avaldamise eest!

Kui ministri ema ja õe kinnistutel on kõik hooned korrektselt registris arvel, siis Martin Helme ligi kolme hektari suurusel Rukkilille kinnistul pole ehitisregistris arvel ühtegi hoonet. Põhjus, miks ehitisregister nii näitab ja ka valdade ühinemisel tekkinud Lääneranna valla andmetest see Õhtulehe päringu põhjal katastritunnusega välja ei tulnud, peitub lihtsas bürokraatias.

Laane kinnistu jupitamisel jättis nimelt valla toonane ehitusnõunik selle muudatuse ehitisregistris vormistamata. Ka hoone omanik pole ise teinud siiani avaldust, et see hoone kantaks Laane kinnistult üle teisele katastriüksusele ehk Rukkilille kinnistule. Automaatselt sellised hoonete üleviimised ei toimu.

Rahandusminister Martin Helme on Õhtulehele öelnud, et kavatseb maja registrites arvele võtta võtta alles siis, kui hoone on valmis. Helmete pere elab majas juba sees, kuid ehitamist vajab veel väliterrass. Seadusega ettenähtud kasutusluba majal seega pole, kuid seda ei pea rahandusminister suureks rikkumiseks.

„Kui keegi tahab muidugi tuhandeid eurosid trahvi teha kõigile inimestele, kes elavad ilma kehtiva kasutusloata majades Eestis, siis on vist leitud lahendus riigieelarve miinuse katteks,” teatas minister oma sotsiaalmeediakontol.

Kui Õhtuleht ministrilt eelmisel nädalal Rukkilille suvemaja dokumentatsiooni puuduste kohta riigikogus aru päris, jättis Helme selle usutluse poole pealt katki ja teatas, et ta ei soovi sel teemal rääkida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee