Maailm

HIRMUTAV: eakas proua leidis köögist hiiglasliku alligaatori (2)

Toimetas Aare Kartau, 3. juuni 2019 12:09
Proua Wischhuseni köögis uitanud 3,3meetrine alligaator.Foto: Reuters/Scanpix
77aastane USA naine ärkas öösel üles ning arvas, et tema koju on tunginud röövlid. Nii aga polnud, ent vanaproua köögis toimetas ringi 3,3meetrine alligaator, vahendab Sky News.

Florida osariigis Clearwateris elav Mary Wischhusen kuulis reede öösel kella 3.30 paiku majas kahtlaseid hääli. Algselt kartis üksinda kodus olev naine vargaid, kuid sissetungijaks osutus hoopis suur alligaator. „See kena nägu vaatas mulle sellise pilguga otsa, nagu ta peakski siia kuuluma,“ ütles Wischhusen. Vanaproua sõnul lesis hiiglaslik rahulolev roomaja lihtsalt köögis. 

Muidugi ei saanud alligaator majja elama jääda, seega helistas Wischhusen politseisse. Seni, kuni korrakaitsjad kohale jõudsid, mängis naine arvutimänge, et närve rahustada. Proua Wischhusen polnud tol ööl aga ainus isik, kes alligaatorist ametivõimudele teatas. Veidi varem oli kohalik postiljon Patricia Pecora samuti roomajat märganud – tol hetkel veel tänaval. 

Politsei ootas ära professionaalse alligaatoriküti, kes hiiglasliku roomaja turvaliselt majast välja toimetas. Clearwateri politseijaoskond jagas Twitteris videoklippi, kuidas lärmakas alligaator köögis märatses. Loom oli purustanud ka mitu veinipudelit.

Alligaator oli majja sisenenud läbi garaaži. Klaasikillud olid roomajat vigastanud, ent mitte ohtlikult. Ta viidi privaatsesse asukohta puhkama ning intsidendist taastuma. Alligaatoriküti sõnul oli juhtum ka roomaja jaoks traumaatiline. Tulevikus toimetatakse loom Fort Meade'i alligaatorifarmi.