Eesti uudised

Laste kahjustatud kommunismiohvrite memoriaali hakatakse parandama (14)

Siim Randla, 3. juuni 2019, 07:14
Kommunismiohvrite memoriaal.Foto: Robin Roots
Läinud aastal arvatavalt laste kahjustatud Maarjamäe kommunismiohvrite mälestusmärgi parandamiseks korraldas Riigi Kinnisvara AS hanke ja töid tehakse juulis. 

Mullu detsembris teatas toonane justiitsminister Urmas Reinsalu oma Facebooki lehel, et Eesti kommunismiohvrite memoriaali kahjustamine puhul on tegu surnute mälestuspaiga rüvetamisega. Ta märkis, et politsei peab oma töötaktikaga ja koostöös RKASiga tagama, et memoriaali ei kahjustata. Ida-Harju politseijaoskonna juht Valter Pärn selgitas siis, et kommunismiohvrite mälestusmärgi sodimisest ja selle kahjustamisest sai politsei teada septembris ja asjaolude selgitamiseks alustati väärteomenetlust. Nimelt märkas giid kommunismiohvrite memoriaali välisseinal kriimustusi. Memoriaali välisseinal oli näha umbes kuue kuni seitsme meetri ulatuses triipe, enne vahekäiku oli kraabitud sama triibu juurde kujutisi. Politseinikud kontrollisid memoriaali seinad üle, tegid sündmuskohavaatluse ja fotod ning kuulasid tunnistaja üle. Videokaamerate salvestustel on näha, et joonistajateks on väikesed lapsed ning praegu ei ole alust arvata, et kriimustuste taga on kellegi pahatahtlikkus, selgitas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Viktoria Korpan. 

Maarjamäe memoriaali kohtparandusteks korraldas RKAS hanke. Töid tehakse tõenäoliselt juulis, kui ilmastikuolud on selleks sobivad, öeldi RKASist Õhtulehele. Varem on tehtud proovivärvimist, et tulemus oleks võimalikest parim. Samas ei anna talvel värvimine garantiid, et tulemus oleks samaväärne ning kvaliteetne.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee