Galeriid

ÕL GALERII JA REPORTAAŽ | Bon Jovi pakkus publikule tõelise elamuse ja täitis fänni eluunistuse (41)

Terttu Jazepov, 3. juuni 2019 10:48
Bon Jovi kontsertFoto: Stanislav Moshkov
Pühapäeval veidi enne kella üheksat lauluväljakule saabudes ootab mind ees suurte kontsertide puhul tavaks saanud pilt – alkoholijärjekorrad on nii pikad, et ei saa aru, kust üks algab ja teine lõpeb. Arvestades, et maailmakuulus bänd Bon Jovi peaks lavale tulema mõnekümne minuti pärast, tuleb ruttu oma varusid täiendada, et inimestel kontserdi ajal ikka midagi teha oleks.

Kell 21.15 hakkab rahva seas tekkima juba kerge elevus – peaksid ju mehed kohe-kohe lavale astuma. Lava eest kostub juba hõikeid ja aplausi, kuid midagi ei juhtu. Tuleb veel oodata. Kümme minutit hiljem sõu algab ja ekraanidel hakkab jooksma sissejuhatav video. Jõuan juba mõelda, et Rammsteiniga võrreldes (ekraanidel jooksid kontserdi alguseni sekundid, mis tekitas tõelise pinge ning taevasse tekkis suur oranž tossupilv) on tegu üsna lahja kontserdi algusega, kuid peagi näen videos tuttavaid kohti Tallinnast ja pean tunnistama, et selline personaalne lähenemine teeb südame soojaks küll. Muide, tükike Tallinnat oli kogemata jõudnud ka kaks päeva varem toimunud Moskva kontserdile, kui sealsed fännid nägid ekraanidel Raekoja platsi.

Samal teemal

Energiat täis Bon Jovi keerab rahva ümber sõrme juba esimeste nootidega. Inimesed (peamiselt soomlased) möllavad nii, et õlu lendab topsidest ja sellise tempoga jätkates on nende hääl kadunud juba neljandaks looks. Eriti pööraseks läheb asi siis, kui esitamisele tulevad lood „It’s My Life”, „Runaway” ja „Have a Nice Day”.

Väga meeldiv üllatus on, et Jon Bon Jovi ei pea paljuks ka publikuga suhelda. „Mul on hea meel, et väljas veel nii valge on, sest ma näen teid kõiki,” ütleb ta. „Kuid ma näen, et taga mäe peal on veel kolm vaba kohta,” viskab mees ka nalja. Sellest, mida Bon Jovi lavalt näeb, saab tegelikult mitu korda osa ka publik – mehe selja taga on kaamera, mille otsepilti vahepeal ekraanideltki näeb. Ja tõesti, see vaatepilt on ilus.

Ühel hetkel ilmub lavale üks tumedajuukseline neiu, kes koos Bon Joviga tantsima hakkab. Tundub, et ta on sinna lubatud, sest ükski turvamees teda lavalt ära vedama ei tule. Naine üritab korduvalt, kuid edutult meest ka suudelda. Bon Jovi on ikkagi härrasmees, kes iga fänniga musitama ei kuku. Kui neiu taipab, et tema eluunistus täna ei täitu, vaatab Jon talle silma, lükkab naise juuksed eest, võtab ta pea oma käte vahele ning teeb talle ühe suure musi! „See oli tore tants,” ütleb ta veel pärast. Tundub, et mehel on plaanis igas riigis mõnda naist musitada, sest sama tegi ta ka Moskvas, kuigi seal piirdus ta ainult põsemusiga.

Väidetavalt oli Bon Jovi Tallinnas esinemise põhjuseks fakt, et Lauluväljak on hea koht, kus harjutada mitme miljoni dollari väärilist produktsiooni. Julgen öelda, et õppus läks väga edukalt ning sellise sõuga võib maailma tuuritama minna küll.

Samal teemal

02.05.2019
HÕISSA, ARMASTUS! Noorpaar kihlus Bon Jovi kontserdi eel lauluväljakul
31.04.2019
HOIATUS! Bon Jovi ja võimlemispidu ummistavad Pirita tee
30.04.2019
Bon Jovi fenomen – energilised ja mastaapsed kontserdid