Eesti uudised

Juku-Kalle Raidi järelehüüe Mart Nutile: pidime ju koos Odessasse minema (1)

Toimetas Marvel Riik, 2. juuni 2019 19:18
Juku-Kalle Raid ja Mart Nutt.Foto: Facebook/Juku-Kalle Raid
Sõbrad Juku-Kalle Raid ja Mart Nutt plaanisid reisi Ukrainasse, kuid nüüd jäävad vaid mälestused endistest reisidest. „Oli tore sinuga mööda maailma koos ringi kolada, ei peagi silmas vaid geograafiliselt kaugeid kohti, vaid lihtsalt kogu ilmaelu. Ja kahju, et seda enam teha ei saa,“ kirjutab Raid.

“Mart Nutt, armas sõber!

Samal teemal

Ma tean, et ükski lahkumine pole piisavalt õiglane ega jäta aega harjumiseks. Nii see käib, midagi pole teha. Hea sõbra minek on eriti vastik. Hoolimata ka sellest, et sa suhtusid ellu alati teatud muige ning hea huumoriga, on huumor ühtäkki otsas. Neil, kes sinust jäävad.

Me teame, et sa jõudsid palju, ikka mitmete inimeste eest, oli siis see tugev seadusloome, Eesti parlamentarismi alustalana elamine, lõbusad õhtusöögid sinu või sõprade juures, inimõigused või kogu maailm ühes veepiisas – see ring on läbi saanud. Ja muidugi soojus. See on veel eriti tähtis. Inimese soojus.

Oli tore sinuga mööda maailma koos ringi kolada, ei peagi silmas vaid geograafiliselt kaugeid kohti, vaid lihtsalt kogu ilmaelu. Ja kahju, et seda enam teha ei saa. Kurb, et sinuga jääb minemata Odessasse, aga veel kurvem, et kogu ühiskonnal jääb sinuga edasi minemata. 

Või – kas jääb? 

Mälus ja mälestusis käime ikka edasi, sest see, mis ei kao, jääb kindlasti alles – kõiksus, sõprus ning lahkelt teistega jagatud vägevad hetked.

Oli au sinuga olla, me hea sõber

Juku-Kalle Raid”

Samal teemal

28.06.2019
Mart Nuti viimane nädal. Miski ei ennustanud värske abielumehe äkilist surma
10.06.2019
GALERII | Mart Nutt saadeti viimasele teekonnale
06.06.2019
Juku-Kalle Raidi naljakas mälestus reisist Mongooliasse: mind peeti Edgar Savisaareks ning Mart Nutti Taavi Aasaks
02.06.2019
Lauri Vahtre: Mart Nuti välimuse taga oli peidus esmaklassiline mõistus