Poliitika

„Olukorrast riigis“: Reformierakond võib tulla valitsusse. Ratas läheks eurovolinikuks (53)

Toimetas Marvel Riik, 2. juuni 2019 16:57
Jüri Ratas ja Kaja Kallas.Foto: Tiit Blaat
„Olukorrast riigis“:

 

Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Andrus Karnau käisid saates "Olukorrast riigis" välja stsenaariumi, mille kohaselt Keskerakond ja Reformierakond võivad sügiseks moodustada valitsuse ning hoopis Jüri Ratas saadetakse Euroopa Komisjoni Eesti volinikukohta täitma, vahendab ERRi uudisteportaal.

Ahto Lobjakas tunnistas oma viimaseks jäänud saates, et tema ei osanud ette näha, et EKRE hakkab üha enam käituma valitsuses viisil, mis testib Jüri Ratase strateegilist kannatlikkust.

Lobjakas käis Andrus Ansipi intervjuud lugenuna välja spekulatsiooni, et Keskerakond ja Reformierakond moodustavad ikkagi lõpuks kahepeale valitsuse, kusjuures peaministri positsioon võibki jääda kas Jüri Ratasele või siis saadetakse Kadri Simsoni asemel hoopis Ratas Eesti eurovolinikuks, mis jätaks talle võimaluse sealt kunagi Eesti poliitikasse naasta.

Lobjakas tõdes, et Reformierakond peab siiski mõtlema ka järgmistele valimistele, mistõttu ei pruugi nad leppida peaministri positsiooni loovutamisega sellises valitsuses, sest see samm ei pruugi neile järgmisel korral enam valimisvõitu tuua.

Kui Karnau meenutas, et Jüri Ratas on Savisaare õpilane ning Keskerakonnas on rahulolematust erakonna esimehega väljendatud erakonnast lahkumise, mitte juhi vastu mässu tõstmisega, siis Lobjakas leidis, et uuenenud Keskerakonna juhiks tõusis Ratas ikkagi tänu oma siseringi inimeste tugevale tööle, kes seda ka ise hästi mäletavad, mistõttu ei pruugita teda erakonna esimehe kohal iseenesestmõistetavana hoida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee