Krimi

Juhtumid lastega panevad politseinikud nutma: ema jättis tütred nälga (56)

Toimetas Marvel Riik, 1. juuni 2019 22:05
Pilt on illustratiivne.Foto: Teet Malsroos
Lastekaitsepäeval tegi Lõuna prefektuur postituse sotsiaalmeedias Facebook, kus tõdeti, et kõige raskemad juhtumid politseitöös on seotud just lastega. Selle iseloomustamiseks meenutati üht hiljutist juhtumit Kagu-Eesti külas, kus lapsed olid tühjade kõhtudega omapäid jäetud.

„Nii meenutasid politseinikud lastekaitsepäeva eel neile eredalt mällu sööbinud sündmust mõne aja tagusest ajast, mil nad said ühel pealelõunal väljakutse kenasse Kagu-Eesti külakesse. Tuppa sisenedes avanes palju näinud politseinikele aga trööstitu vaatepilt, kui neile tormasid vastu kaks paljasjalgset pisikest plikatirtsu. Veel enne, kui põrandale kükitanud politseinikud laste käest uurida jõudsid, kus on nende vanemad, kurtsid pisikesed põnnid külla saabunud vormikandjatele tasasel häälel tühja kõhtu.

Ajal, mil üks politseinikest püüdis välja selgitada vanemate asukohta, haaras teine plikatirtsud näppu ja liikus nendega kööki. Külmiku ust paotades pressisid politseinikule aga pisarad vägisi silma, kui ta tühjusest haigutavas külmikus vaid üht nukrat pisikeste hambajälgedega sibulat nägi.

Politseinikel polnud tarvis pikalt mõelda, nad teadsid kohe, et mitte ükski pisike põnn ei pea oma päevi selliselt veetma. Laste heaolu tagamiseks pakiti nad üleriietesse ning sõidutati politseiautoga jaoskonda. Soojas politseimajas said plikatirtsud kõhu täis, klienditelekast multikaid vaadata, politseinikega koos joonistada ja mängida, kuniks politseinikud nad hea inimese hoolde usaldasid. Tüdrukute ema oli paraku tol päeval keskendunud vaid iseenda heaolule ning oli võimetu oma kalleima vara eest hoolitsema. Politseinike ja tugivõrgustiku koostöö selle keeruka taustaga perekonna ja seal sirguvate laste heaolu osas on kestab tänaseni.

Hoolimata möödunud ajast ja uutest väljakutsetest, muudab sellele loole mõtlemine politseinikud veel praegugi kurvameelseks, sest mitte ükski laps ei pea oma vanemate valede valikute tõttu jääma ilma ilusast, lõbusast ja turvalisest lapsepõlvest, kodusoojusest ja täis kõhust.“