Eesti uudised

FOTOD | Meeldiv välismaa? Naeratav kaubandusminister Kingo jõudis koju (269)

Toimetas Marvel Riik, 1. juuni 2019 18:50
Minister Kert Kingo Tallinna lennujaamas.Foto: Stanislav Moshkov
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo osales kolmapäevast reedeni Kanadas Ottawas toimuval Avatud Valitsemise Partnerluse tippsündmusel. Jõudes laupäeva pärastlõunal Tallinna lennujaama, kiirustas minister Kingo auto peal, olles silmnähtavalt rõõmus.

Värskelt väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministriks saanud ekrelane Kert Kingo on viimasel nädalal tekitanud vastandlikke arvamusi oma sõnavõttudega, kus ta markeeris, et kavatseb võimalik vähe reisida ja rääkida kohtumistel vaid eesti keeles.

Samal teemal

"Mina ei ole pelgalt eestimaalane, vaid olen EESTLANE! Oleme vaatamata kõigele suutnud siiani säilitada oma rahvuse, kultuuri ja oma ilusa keele.
Räägin uhkusega meie väikese riigi keeles, oma emakeeles, s.o EESTI keeles, sest mina ei häbene ega salga maha oma rahvust, kultuuri ja emakeelt!" selgitas Kingo oma keelevalikut sotsiaalmeedias.

Tööreiside osas on Kingo saanud suuniseid peaministrilt Jüri Rataselt, kelle sõnul on väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ametikoha juures osaliseks osaks välisvisiidid. Vaid eesti keeles rääkimine Ratase sõnul ministri tööd ei sega.

"Kui minul oli temaga kohtumine, siis ma ütlesin, et väliskaubandusministri jaoks on oluline välisvisiidid, on oluline Eesti ettevõtjate delegatsiooniga käimine erinevates riikides. Ta oli täielikult nõus sellega ja minu teada on ka täna sellega täielikult nõus," ütles Ratas ERRi uudistesaatele "Aktuaalne kaamera".

Isamaa liige ja justiitsminister Raivo Aegi nõunik Kalle Muuli ütles Kuku raadio saates "Muuli ja Riikoja", et Kert Kingo hoiak on väär ning ta peaks ametist lahkuma.

"Tema (Kingo – toim) hoiak on täiesti väär. Ja kuna tema hoiak on väär, oskustest rääkimata, siis ütleksin päris selgelt – minu meelest peaks ta ametist lahkuma,” ütles Muuli. Justiitsministri nõunik lisas, et kuigi ta saab aru koha komplekteerimise raskustest, võiks koht olla tühi. "Valitsust, ministri- ja kõrget riigiametit ei ole mõtet selliste avaldustega mõnitada.”

Kriitikaga on ühinenud ka kõrge keskerakondlane Kadri Simson. "Võin kinnitada, et selle ministri roll on avada Eesti ettevõtjate uksi välismaal, mida ettevõtjate delegatsioonid ei suudaks ilma ministrita teha," ütles Simson Äripäeva raadiosaates "Poliitikute töölaud".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee