Eesti uudised

GALERII | Juba leegitseb: laulu- ja tantsupeo üldjuhid läitsid Tartus Raadi pargi peotule (3)

Asso Ladva, 1. juuni 2019 08:36
HOMMIKUL VÄGA VARA: Laulu- ja tantsupeo tuli süttis laupäevasel päikesetõusul Raadi pargis.Foto: Aldo Luud
Laupäeva varahommikul päikesetõusu ajal süütasid juubelilaulu- ja tantsupeo kunstilised juhid Peeter Perens ja Vaike Rajaste Tartus Raadi mõisapargis peotule, mis alustab kuu aega kestvat enam kui 4000 kilomeetri pikkust teekonda läbi Eesti.

Esimese sädeme lõi vanamoeliselt tuleraua ja tulekiviga sepp Toomas Tõnisson, hiljem lisasid juba süüdatud tulle puid oma käega laulu- ja tantsupeo üldjuhid, nende õpetajad ja kolleegid. Teel Raadi järve äärest Eesti Rahva Muuseumi peamajja sai mulda pandud juubelipeole pühendatud tamm.

„Sellised esinemised jäävad poistele meelde, paremini kui koolitunnis õpitu,“ räägib tulesüütamise tseremoonial laulnud Tartu poistekoori dirigent Annelii Traks. „Esmalt tuli poistele muidugi seletada, et esinemine on kell neli hommikul, mitte kell neli pärast lõunat. Meeldetuletusi tuli poistele ja vanematele ikka mitu korda saata, aga esinemine läks korda.“

Kuni pärastlõunani jääb laulu- ja tantsupeo tuli põlema Eesti Rahva Muuseumi peahoone ette, sealt võib soovi korral laterna või küünlaga igaüks tuld oma koldesse viia.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee