Eesti uudised

TÕUSUTEEL: pool liitrit õlut maksab Raekoja platsil pea üheksa eurot (100)

Egert Pärna, 31. mai 2019 21:25
SAKSLANE EI NURISE: Pensionär Hans maksis õlle eest pea 9 eurot ja tema ei virise.Foto: Martin Ahven

Terve suve turistide masside all ägav Tallinna Raekoja plats on kurikuulus krõbedate õllehindade poolest. Tõus ei ole peatunud ka sellel aastal, kus keskmiselt on klaasi kõige tavalisema rahvaõlle hind võrreldes mullusega kerkinud viis protsenti. Kui tõus samamoodi jätkub, siis võib juba mõne aasta pärast õlleklaas lausa kümme eurot maksta.

Hindade võrdluseks vaatasime kõige tavalisema õlle hinda. Peaaegu kõikides restoranides oli pakutavaks õlleks pool liitrit Saku Originaali või A. Le Coq Premiumit. Kui poes tuleb selle eest letti laduda umbes poolteist eurot, siis platsi parima vaatega ja kõige kallimad restoranid küsivad märjukese eest kaheksa eurot ja 95 senti. Võtsime võrdluseks väliterrasside hinnad, paljudes kohtades saab sees sama rüübet nautida odavama hinna eest.

Platsi kõige odavama õllekruusi saab Raekojas asuvast restoranist Kolmas Draakon. Tõsi, selle terrass on platsi ääres ja nurga taga. Seega täit vaadet sealt nautida ei saa. Viie euro eest saab rüübata nii tumedat kui ka heledat õlut, samuti jäävad suupistete hinnad vaid kuni viie euro kanti. „Ärge meist küll kirjutage, meil kliente niigi palju,“ sõnab noorem teenindaja naeruga. „Sinu vahetuse ajal küll,“ kostab teine juurde, vihjates, et rahvast pole kunagi liiga palju.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.05.2019
Alkoholisurmad maailmas: kui tõsine on olukord Eestis?
31.05.2019
Katrin Pauts | Eestlase suur häda joomise pärast
30.05.2019
Peapiiskop Viilma alkoholiaktsiisist: kui maksuraha Lätti viimine aitab kaasa alkoholi tarbimise vähenemisele, võib seda pidada ausaks hinnaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee