Eesti uudised

ÕL VIDEO JA GALERII | Pensionäri õpetus end vanana tundvale ajakirjanikule: „Elu algab alles 70aastasena!“ (24)

Viljar Voog | Video: Martin Ahven, 31. mai 2019 18:01
TEGUS: Ivo (paremal) käib nädalas mitmel peamiselt pensionäridele suunatud üritusel, aga mitte kunagi samades riietes.Foto: Martin Ahven
 „Põlvekaitsed on, aga kiivrit mitte. Hoolige enda tervisest rohkem,“ manitses munitsipaalpolitseinik tasakaaluliikurilt maha koperdanud juhti. „Aga ma ei sõida ju kiiresti,“ vastas too. Kui arvate, et hoiatatu oli mõni noor nolk, eksite! Tallinna seenioride suvesimmanil sõitis 500 aktiivse pensionäri vahel slaalomit hoopis väärikas eas vanahärra.

Pensionäridele suunatud üritused pole keskerakondliku linnavalitsuse all midagi uut. Ons ju paras ports eakaid partei valijad ja nende rõõmsana hoidmine pealinna valitsejate pukis püsimiseks oluline – eriti olukorras, kus riiklik koalitsioon EKREga on Keskerakonna Lasnamäe sambad vankuma löönud. Reedene simman Väike-Õismäel erines tavapärasest pensionäridele korraldatud peost aga kahel olulisel viisil.

Esiteks, valimised. Tavaliselt on taolised üritused hea võimalus inimestele meelde tuletada, kui palju poliitikud neist hoolivad, aga järgmised valimised on kavas alles kahe aasta pärast – 2021 KOV. „No vot, see näitab, et vähemalt Tallinnas toimub erinevaid üritusi alati, mitte ainult valimiste aastatel,“ rääkis värske Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi, kes ulatas teate-jaurami sümboolselt üle oma Nõmme kolleegile Grete Šillisele, et tolle vedamisel toimuks järgmisel aastal järjekorras teine seenioride suvesimman.

Teiseks, staare polnud. Kui tavaliselt meelitatakse vanurid sellise üritusele mõne estraaditähe – Boriss Lehtlaan, Karl Madis, isegi Toomas Anni – kontserti kuulama, siis simmanil laulsid tantsisid ja mängisid pilli teised pensionärid. See tegi kogu elamuse võrratult ehedaks, sest kõik umbes 500 hallpead sulasid ühtseks massiks, kus ei olnud eraldi esinejaid ja kuulajaid, vaid üks punt aktiivseid eakaid, kes eelistasid koduseinte vahel istumise asemel tulla päikselist päeva nautima ja endasugustega koos olema.

Taoline vanurite aktiivsus jääb enamikele noorematele nägemata – toimub see ju kõik sel ajal, kui tööealised kontoreis arvutiekraane vahivad. Tegelikult on üritusi neist huvituvatele eakatele küll ja veel.

„Kui (Mustamäel) Männi pargis kaks päeva järjest midagi toimub, siis kas see on üks või kaks üritust?“ üritas kahes laulu- ja tantsuringis kaasa lööv Ivo kokku lugeda, palju ta veel muid üritusi väisab. Vahvas punases kaabus simmanile tulnud mees selgitas ka oma vahvat harjumust: tema ei kanna ühtegi kostüümi kaks korda! „Eile oli meil hoovipealne pidu, seal linnaosavanem andis mulle kätt ja täna ütles, et ma jälle uue riietusega. Eile ma olin kollane!“ itsitas Ivo.

Nõnda rõõmsameelsete vanurite sees liigeldes kaob ka igasugune vanadusõud, mis ajakirjanikul veel pool aastat tagasi 30. sünnipäeva tõttu sees oli. „Elu algab alles 70aastasena!“ naerab Ivo kaaslanna sellest kuuldes julgustuseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee