Galeriid

GALERII | Baltikumi suurim pärimuspidu algas rongkäiguga 

Ohtuleht.ee, 31. mai 2019 17:01
Folkloorifestival Baltica 2019Foto: Heiko Kruusi
Baltikumi ühine pärimuspidude pärl Baltica algas rongkäiguga Vabaduse väljakult Raekoja platsile. 

"Baltica toob kokku nii Eesti erinevate piirkondade pärimusrühmad kui pakub Eesti inimestele teiste riikide pärimusrühmade rikkalikku pärimuskava,“ kommenteeris Eesti Folkloorinõukogu teabejuht Annela Laaneots.

Baltica tunnus on autentne sisu ning pärimuse eri vormide nagu laul, tants, pillimäng või kombed sidumine. Baltica on ainuke folkloorifestival, mis keskendub folkloori ajaloolistele vormidele, tõstes esile meie rikkaliku pärimuse ehedad, stiliseerimata ja seadmata vormid ja väärtused.

Tšiilist jõuavad sel aastal Balticale María Cecilia Astorga Arredondo ja Carlos Eulices Sotomayor González, Indiast Folk Blaster Society, Nepaalist Everest Nepal Cultural Group, Ukrainast  Dyvyna, Leedust Alka, Lätist Senleja ja Teikas Muzikanti.

Lisaks seitsmekümnele välisesinejale astuval Baltical mõistagi üles folkloorirühmad ja üksikesitajad üle Eesti. Kokku saab Baltical nautida tuhandet pärimuskandjat.

Eesti-Läti-Leedu suurim rahvakultuurialane ühispidu Baltica sai alguse 1987. aastal ning toimub sellest ajast alates kordamööda kõikides Balti riikides. Esimene festival peeti 1987. aastal Leedus, teine 1988.aastal Lätimaal ja kolmas 1989. aastal Eestis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee