Poliitika

USA kõrge ametnik rääkis Ratasega Kaalepi ja Helmete "hea tuju märgist" (56)

Delfi, 31. mai 2019 16:40
Riigikogu XIV koosseisu esimesel kogunemisel 4.aprillil käisid kõik saadikud ametivannet andmas. Nende seas ka EKRE liige Ruuben Kaalep, kes näitas pärast vande andmist saalile mitmetähenduslikku käemärki.Foto: Kuvatõmmis
Paar nädalat tagasi külastas USA rahandusministeeriumi abiminister Marshall Billingslea Tallinnat, kus ta kohtus ka peaminister Jüri Ratase ja president Kersti Kaljulaidiga. Ratasele oli Billingslea teinud märkuse EKRE fraktsiooni liikmete Ruuben Kaalepi ja Mart ning Martin Helme poolt kasutatud käemärgi kohta.

 "Billingslea tõesti sõbralikul toonil korraks kohtumise täitsa lõpus tõstatas selle teema," nentis peaministri büroo juht Johannes Merilai Delfile.  "Ta rääkis käemärgist, mida mõni meie poliitik on näidanud, ning selgitas, mis assotseerub käemärgiga USA-s," lisas Merilai. Jutt käib Ruuben Kaalepi ja Mart ning Marti Helme poolt näidatud OK-käemärk, mida on viimasel ajal seostatud paremäärmuslaste ja natsionalistidega USA-s ja Uus-Meremaal. Sama žesti tegi mošeetulistamises poolsada inimest tapnud Brenton Tarrant.
 

Samal teemal

17.05.2019
New York Times: kas „okei“-selfi Kaalepiga võib kahjustada Le Peni võimalusi eurovalimistel?
17.05.2019
Jaak Madison: vabandasin Ruuben Kaalepi nimel Le Peni ees
16.05.2019
VIDEO | Nagu lasteaias! Riina Sikkut selgitas riigikogu istungil Mart Helmele pikkpeetri tähendust
07.05.2019
Seisukoht | Kas Helmed julgevad hea tuju ka Brüsselisse viia?